Search
Close this search box.
کروبوکسی تراپی

کربوکسی تراپی واژن و مزایای آن

آنچه می خوانید...

کربوکسی تراپی واژن تکنیکی است که امروزه برای زیبایی ناحیه واژن مورد استفاده قرار می گیرد، این روش جوانسازی واژن که رایج شده است با افزایش و بالا رفتن سن در خانم هایی که دچار آسیب در این ناحیه شده اند مناسب است.همانطور که میدانید از بین رفتن حالت جوانی و شادابی پوست باعث ایجاد چین و چروک و تیرگی ناحیه های مختلف بدن می شود، واژن نیز از این قاعده مستثنی نیست و به دلیل افزایش سن و عوامل ژنتیکی دچار تیرگی و چین و چروک می شود. روش های زیادی برای جوانسازی ناحیه واژن و رفع تیرگی آن وجود دارد که ما در اینجا می خواهیم به یکی از ایمنی ترین روش ها که کربوکسی تراپی نام دارد، بپردازیم و راجع به مزایای این روش در ناحیه واژن صحبت کنیم.

آیکن لابیاپلاستی

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

کربوکسی تراپی باعث می شود که تیرگی و افتادگی پوست در ناحیه واژن به خوبی اصلاح شود این روش محبوب که امروزه جزو ایمن ترین و بی خطرترین روش های جوانسازی واژن محسوب می شود به کمک دستگاه کربوکسی تراپی و تزریق گاز در زیر پوست باعث تحریک پوست برای بازسازی خواهد شد. این بازسازی و جوانسازی از طریق افزایش جریان خون در زیر پوست انجام می شود که تاثیرات شگرفی در بر خواهد داشت.

تکنیک کربوکسی تراپی به چه صورتی است؟

مکانیزم عملکردی کربوکسی تراپی با استفاده از گاز CO2 خواهد بود که این گاز مصرفی دارای تاییدیه FDA می باشد این تکنیک بسیار سریع و از طریق یک سوزن نازک در قسمت های مختلف بدن تزریق می شود. عملکرد این روش به این شکل است که با افزایش غلظت گاز کربن دی اکسید، اکسیژن از هموگلوبین جدا شده و در اختیار بافت واژن قرار می گیرد. با رسیدن گاز به بافت واژن، عروق خونی باز می شود و جریان خون به طور چشمگیری افزایش می یابد، در اثر این عملکرد کلاژن سازی در زیر پوست ایجاد می شود که در نهایت باعث جوانسازی ، زیبایی و طراوت واژن می شود.
کربوکسی تراپی، با جریان خون بیشتر در ناحیه واژن باعث افزایش خون رسانی می شود. این روش کم خطر ، دون تهاجم و بی عارضه است و علاوه بر تاثیرات مثبتی که در ظاهر واژن دارد باعث افزایش اعتماد به نفس خانم ها می شود ، انجام این عمل نیازی به نقاهت های طولانی و استراحت مطلق نداشته و به مراقبت خاصی نیاز ندارد و فقط فرد بعد از آن کمی دچار درد، تورم و سوزش در ناحیه واژن می شود که این عوارض نیز ناپایدار و کوتاه مدت هستند.

تصور اشتباهی که در رابطه با استفاده و کاربرد گاز  CO2 وجود دارد این است که گاز کاربردی سمی بوده و خطراتی را برای بدن به دنبال خواهد داشت و یا در آینده باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای بدن خواهد شد. از این رو بسیاری از خانم ها از استفاده آن خودداری می نمایند، این تصور غلط بوده و با تولید گاز کربن دی اکسید در بدن و وارد شدن به خون، عمل اکسیژن رسانی از ریه ها خارج می شود. کربوکسی تراپی واژن باعث کلاژن سازی نیز می گردد.

دستگاه کربوکسی تراپی به چه صورتی عمل می کند؟

دستگاه کربوکسی تراپی واژن دارای یک مخزن است که داخل آن گاز co2 وجود دارد ، این گاز که همان گاز کربن دی اکسید است توسط جراح و با استفاده از تکنیک های خاصی که برای کاربرد آن ارائه می شود مورد استفاده برای بیماران و افراد متقاضی جوانسازی واژن قرار می گیرد. در این مخزن، لوله ها به جریانی که میزان کربن دی اکسید را کنترل می کنند، متصل می شود. اینکه چقدر کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر منتقل شود توسط پزشک و به تشخیص ایشان تنظیم شده و بعد شروع به کار می نمایند.

لوله ای استریل به این دستگاه متصل است که جریان گاز CO2 پس از خارج شدن از مخزن را به سمت بدن هدایت می نماید، این دستگاه همچنین ماژولی برای تنظیم میزان گاز خروجی در اختیار دارد که جراح به کمک آن شدت و غلظت گاز را بررسی و تایید می نماید. با در نظر گرفتن تمامی شرایط و برقراری تنظیمات صحیح و اصولی نسبت به اقدام مورد نیاز پزشک تنظیمات را تایید و برای انجام عمل کروبوکسی تراپی واژن آماده می شود، در این مرحله جراح با استفاده از یک سوزن باریک، آن را به ناحیه مورد نظر بیمار تزریق می نماید.

کروبوکسی تراپی

کربوکسی تراپی واژن چه کاربرد و مزایایی دارد؟

 • برای درمان خشکی واژن مفید می باشد
 • برای سفید کردن و زیبایی ظاهری کاربرد دارد
 • باعث از بین بردن درد و خارش به هنگام برقراری رابطه جنسی
 • باعث افزاش تمایل و رضایت جنسی می شود
 • تقویت نقطه جی به منظور لذت و میل جنسی به هنگام برقراری رابطه جنسی
 • باعث از بین رفتن چین و چروک و افتادگی و شل بودن ناحیه و اطراف واژن
 • رفع استریا ها و اسکار های بخیه و جراحی در این ناحیه می گردد
 • در برخی موارد برای رفع سلولیت ها و جوانسازی ناحیه اطراف واژن مورد استفاده قرار می گیرد
 • ترمیم زخم های ایجاد شده بر روی پوست ناحیه واژن و درمان آن
 • رفع تیرگی پوست ناحیه واژن 
 • جوانسازی و روشن شدن چند درجه پوست
 • جوانسازی بدون تهاجم و بدون خونریزی و یا درد
 • درمانی سرپایی داشته و بدون نیاز به بستری این اقدام انجام می شود.

چه افرادی نباید کربوکسی تراپی واژن را انجام دهند؟

 • افرادی که مبتلا به سرطان هستند و یا تحت درمان اند.
 • افرادی که مبتلا به کم خونی شدید هستند.
 • افرادی که دیالیز می شوند و یا بیماری های خاص دارند.
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی
 • کسانی که مبتلا به گلوکوم هستند. ( گلوکوم به بیماری گفته می شود که بر اثر فشارها به عصب بینایی آسیب وارد شده و ممکن است باعث کوری فرد گردد.)
 • خانم هایی که مبتلا به آسم و یا بیماری های ریوی هستند.
 • برای خانم هایی که بیماری دیابت دارند و دیابت آنها از نوع حاد می باشد.
دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *