ورم لابیاپلاستی

از بین بردن ورم واژن بعد از لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

عمل جراحی لابیاپلاستی که با استفاده از برش های خاص و بخیه زدن ناحیه واژن انجام می شود، یکی از عمل های زیبایی معروف و محبوب در بین خانم ها است که باعث می شود لابیامینور بیرون زده، آویزان و دفرمه جوانسازی شده و ظاهر بسیار زیبایی را ایجاد نماید. لابیاپلاستی جزو جراحی های سرپایی محسوب می شود که نیازی به بیهوشی ندارد و تحت بی حسی موضعی قابل انجام است.ممکن است بعد از جراحی مقداری تورم ایجاد شود که در این مبحث سعی داریم در رابطه با روش های از بین بردن تورم واژن بعد از لابیاپلاستی صحبت کنیم.

ورم لابیاپلاستی

درد و تورم بعد از لابیاپلاستی

احساس درد یکی از مسائلی است که تقریبا در تمامی عمل های زیبایی و درمانی وجود دارد، بنابراین طبیعی است که شما بعد از اینکه عمل لابیاپلاستی را انجام دادید، احساس درد داشته باشید و مقداری ناراحت باشید. اما این مساله گذرا بوده و با مصرف داروهای مسکن که برایتان تجویز شده است می توانید این دوره درد را پشت سر بگذارید.

قبل و در حین جراحی از بی حس کننده های موضعی برای ایجاد بی حسی موقت استفاده می شود . شما در زمان برش و بخیه چیزی احساس نمی کنید و این به دلیل استفاده از بی حس کننده های مخصوص و موضعی است.به دلیل اینکه آستانه تحمل درد هر فرد مختلف و متفاوت است نیاز افراد به مقدار بی حس کننده ها نیز با هم متفاوت می باشد بنابراین ممکن است مقداری مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت و یا در برخی از موارد نیاز به تمدید مکرر باشد. هرچه از بی حس کننده ها بیشتر استفاده شود، تورم ناشی از جراحی لابیاپلاستی هم بیشتر می شود. البته این مساله به عنوان یک قانون وجود ندارد و ممکن است در برخی افراد تورم بسیار اندک باشد. اما فارغ از مواد بی حس کننده، برش ها و بخیه هایی که زده می شوند خود عاملی برای ورم کردن لابیا بعد از جراحی می باشد. که نیاز است مراقبت های لازم برای از بین بردن ورم واژن که بهترین جراح لابیاپلاستی تهران ارائه می کند را لحاظ نمود.

همان طور که بیان شد وجود درد ، سوزش و تورم طبیعی است و در همان روز اول ایجاد می شود که با مصرف مسکن ها می توان از میزان درد و سوزش بعد از لابیاپلاستی کم کرد. به عنوان روش کمک کننده می توان به استفاده از کمپرس سرد روی ناحیه واژن نام برد.

از بین بردن ورم لابیا

برای از بین بردن ورم لابیا که بعد از جراحی کاملا طبیعی است و جزو عوارض لابیاپلاستی محسوب نمی شود، نیاز است که شما صبوری کنید تا بخیه ها به خوبی جذب و یا بیافتند. در زمان جوش خوردن بخیه ها و جذب آن ها خارش ایجاد می شود که نباید در این دوره محل برش و بخیه را دستکاری کنید. اجازه دهید بخیه ها خود به خود بیافتند و جذب شوند، به منظور جلوگیری از عفونت بعد از لابیاپلاستی باید این موارد را انجام دهید، بعد از این دوره مقداری از ورم های لابیا کاسته می شود. حدودا یک یا دو هفته لازم است که به این مرجله برسید. بعد از آن نیز تورم همچنان باقی می ماند که شما می توانید با مصرف آنتی بیوتیک و قرص های ضد التهاب مانند قرص آناهیل مقداری از ورم را کاهش دهید. همچنین مصرف میوه و سبزیجات تازه در بهبودی بعد از لابیاپلاستی به شما کمک می کنید. می تواند از ژل آلوئه ورا کمک بگیرید و موضع را با آن ماساژ دهید. آلوئه ورا خاصیت ضد التهابی دارد که کمک می کند بافت واژن بهتر و زودتر ترمیم شود و ورم ناشی از لابیاپلاستی از بین برود.

در نکات تغذیه ای باید خاطر نشان کنیم که مصرف نمک را محدود کنید و بیشتر پروتئین و سبزیجات مصرف کنید. از مواد غذایی حاوی ویتامین ای نیز می توانید کمک بگیرید. خوردن آب کرفس و آناناس نیز موثر است.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *