Search
Close this search box.
ماندگاری تزریق چربی در واژن

ماندگاری تزریق چربی در واژن چقدر است ؟

آنچه می خوانید...

تزریق چربی در واژن یکی از تکنیک هایی است که می تواند در خانم هایی که علاقه به داشتن لابیا برجسته تر دارند کمک کننده باشد. این تکنیک از چربی بدن فرد کمک گرفته و با تزریق در لابیاماژور باعث زیبایی و شادابی این ناحیه می شود. تزریق چربی در واژن جزو عمل های جوانسازی واژن محسوب می شود که می تواند تاثیرات چشمگیری را ایجاد نماید. در این مطلب سعی داریم که در رابطه با ماندگاری تزریق چربی در واژن و اهمیت این مساله صحبت کنیم. شاید سوالات ذهنی شما در این مقاله وجود داشته باشد بنابراین با مطالعه آن اطلاعات خود را در این زمینه افزایش و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

ماندگاری تزریق چربی در واژن

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری چربی واژن

در تزریق چربی به واژن حدودا 30 یا 40 درصد از حجم تزریق شده جذب می شود اما مقادیر باقی مانده از آن ماندگاری بسیار طولانی خواهند داشت . این کاهش حجم در ماه اول اتفاق می افتد و کاملا طبیعی است . جراح برای جلوگیری از کاهش سایز بیش از اندازه ، معمولا مقدار بیشتری چربی از حد معمول در ناحیه واژن تزریق می نماید.

برای اینکه بدانیم چه مواردی در ماندگاری تزریق چربی به واژن تاثیر گذار است باید به جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه و تمامی نکات و موارد را از ایشان دریافت نمایید . در نهایت موارد مهم شامل نکات زیر می باشد :

مقاومت و ساختار پوست

هرچه پوست بدن مقاوم تر و دارای حالت کشسانی بیشتری باشد ماندگاری چربی نیز در واژن بیشتر خواهد بود. پوست شما باید از سن پوستی مناسب و شرایط خوبی قرار داشته باشد. البته اگر در سنین جوانی باشید کلاژن به اندازه کافی در ناحیه پوست واژن قرار دارد که کمک می کند فرم بهتر و ماندگاری بیشتری بعد از تزریق چربی در واژن داشته باشد.

بد نیست بدانید که بعد از تزریق چربی در واژن مقداری از تیرگی آن هم به طور همزمان از بین می رود البته این تکنیکی برای سفید کردن واژن نیست اما تاثیر به سزایی در زیبایی و شفافیت واژن دارد.

شرایط سنی

هرچه سن بالاتر می رود واژن افتاده تر شده و آسیب بیشتری می بیند،از این رو ظاهر آن نیز دستخوش تغییرات بیشتری می شود. یکی از راهکارهای مناسب برای درمان افتادگی پوست واژن تزریق چربی است که بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر فرد در سنین جوانی باشد شرایط واژن هم برای تزریق چربی مساعد تر خواهد بود. بنابراین هرچه سن فرد متقاضی کمتر باشد نتایج حاصل از تزریق نیز بهتر خواهد بود. در مقابل ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود زیرا بدن در شرایط بهتر و ایده آل تری قرار دارد در سنین بالاتر نگهداری بدن از چربی ها ضعیف تر بوده و ممکن است نیاز باشد که در بازه ی زمانی کوتاه تری نسبت به ترمیم آن اقدام شود.

میزان چربی تزریق شده در واژن

از آنجا که در تزریق چربی به بدن مقداری از آن توسط آنزیم های بدن جذب می شود جراحان مقدار بیشتری از حد نیاز چربی تزریق می نمایند که بعد از جذب آن سایز و اندازه ی مد نظر ایجاد شود. تزریق چربی در واژن باید به اندازه ای باشد که بعد از جذب بدن در سایز نرمالی قرار بگیرد. تعیین مقدار چربی مورد نیاز توسط بهترین جراح زیبایی واژن انجام می شود و ایشان به میزانی چربی را تزریق می کنند که ماندگاری ایده آل و بیشتری داشته باشد و به طور همزمان ظاهر واژن طبیعی و زیبا باشد.

لابیاپلاستی با لیزر

نحوه مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی جراح به شما توصیه می کند که به خوبی مراقبت های بعد از عمل را انجام دهید. لازم است که در این دوره از وارد کردن فشار به واژن یا شستشو با آب گرم و قرار گرفتن در وان یا جکوزی خودداری نمایید.انجام تمرینات ورزشی سنگین و یا دوچرخه سواری برای مدت دوماه ممنوع است . از طرفی نیاز است که از قرار گرفتن در موقعیت هایی که به واژن فشار وارد می کند خودداری نمایید. به طور مثال موتورسواری و یا اسب سواری و نشستن های طولانی مدت بعد از تزریق چربی باعث آسیب به چربی ها و از بین رفتن آن می شود که در نهایت ماندگاری آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

تغییرات وزنی بعد از تزریق چربی

خانم هایی که تصمیم به کاهش وزن دارند نباید این عمل زیبایی را انجام دهند. بعد از کاهش وزن و لاغری چربی های نقاط مختلف بدن کاهش یافته و این فرآیند در واژن نیز ایجاد می شود. از این رو اگر فردی تحت عمل جوانسازی واژن قرار گرفته باشد و بعد از آن دچار کاهش وزن گردد چربی های تزریق شده کمتر شده و ممکن است به حالت قبل از تزریق بازگردد. این این رو تغییرات وزنی نیز از مهم ترین عوامل بعد از این عمل است که می تواند در فرم و ماندگاری آن تاثیر گذار باشد.

وضعیت جسمانی فرد

ویژگی و ساختار بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است از این رو ماندگاری چربی در بدن آن ها نیز دارای بازه های زمانی متفاوتی است . در هر صورت باید بدانید که تزریق چربی روشی دائمی برای درمان لاغری و افتادگی واژن نیست و باید به صورت دوره ای آن را تمدید نمایند. در ایده آل ترین حالت نیز تزریق چربی بعد از مدتی باید تمدید شود تا حالت اولیه باز گردد و فرم زیبای آن از بین نرود.

تکنیک های مورد استفاده جراح

جراح باید از بهترین تکنیک ها و بروز ترین امکانات برای تزریق چربی برخوردار باشد. روشی که جراح برای تزریق چربی انتخاب می کند کاملا منحصر به فرد بوده و با توجه به روش های نوین ارائه شده انجام می شود. از این رو این تکنیک کمک می کند که ماندگاری بالایی در تزریق چربی وجود داشته باشد. جراح به گونه ای چربی را تصفیه و تزریق می نماید که بیشترین میزان ماندگاری و طول عمر را ارائه نماید. از این رو انتخاب بهترین متخصص زنان برای انجام امور زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *