لابیاپلاستی دختران

مزایای جراحی لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

بسیاری از زنان از بزرگ بودن لابیا خود ناراحت هستند و نسبت به این مساله احساس ناخوشایندی دارند. احساس شرم و ناراضی بودن از ناحیه تناسلی به کمک جراحی لابیاپلاستی قابل رفع است. همچنین لابیاپلاستی می‌تواند تغییرات طبیعی و چشمگیری در ظاهر واژن ایجاد کند که باعث قرینگی و سفید شدن آن می شود. انجام این روش می‌تواند عملکرد جنسی را بهبود بخشد باعث شود که میزان رضایت خانم ها از رابطه جنسی بیشتر شود. همچنین این جراحی با افزایش اعتماد به نفس احساس بهتری را برای خانم ها به ارمغان می آورد.

زن و مزد

سایر مزایای جراحی لابیاپلاستی شامل موارد زیر است:

جلوگیری از سابیدگی لابیا

ساییدگی لابیا مینور در زمان رابطه جنسی نه تنها باعث مشکلاتی شده است، بلکه به همراه درد نیز خواهد بود. این مسئله بسیار جدی است و می‌تواند تاثیر منفی بر زندگی زناشویی داشته باشد و منجر به ناراحتی شود. در بعضی موارد ساییدگی شدید و فشار به لابیا مینور، منجر به زخم شدن آن می‌شود، که برخی از خانم‌ها را متوجه عوارض آن می‌کند که باعث می شود از رابطه جنسی خودداری کنند. برای درمان این مشکل، عمل لابیاپلاستی با استفاده از لیزر و یا روش جراحی می‌تواند کمک کننده باشد.

قرینه سازی و کاهش فشار لابیا

در برخی از زنان، نامتقارن بودن لابیاهای مینور به حدی است که زیبایی واژن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است منجر به خجالت شود. با انجام لابیاپلاستی، می‌توان توازنی زیبا در منطقه تناسلی ایجاد کرد. اگر این مشکل در جراحی رفع نشود، ممکن است لازم باشد به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی دست بزنید، بنابراین بهتر است جراح در هنگام عمل با تمام جزئیات مشکل موجود در نظر بگیرد.

در بعضی از زنان عدم تقارن لابیاهای مینور تا بحدی است که زیبایی واژن را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد و گاهی موجب خجالت شخص می شود. با لابیاپلاستی می توان یک حالت تقارن زیبایی در واژن خانم ها ایجاد کرد.اگر این مورد در جراحی ها اصلاح نشود ممکن است به جراحی ترمیم لابیاپلاستی نیاز باشد، پس بهتر است که جراح در حین عمل به تمامی نکات توجه داشته باشد.

انجام فعالیت های ورزشی

اختلال در تعادل لابیاها در انجام فعالیت‌های روزانه مشکلاتی را ایجاد می‌کند. این موضوع در حالت عادی قابل مشاهده نیست، اما در هنگام انجام ورزش‌های هوازی، مانند دویدن، سوارکاری و دوچرخه‌سواری، ممکن است به درد و آزار در منطقه تناسلی بپیوندد. ساییده شدن و زخم شدن لابیای مینور در حین انجام برخی از ورزش‌ها بسیار ناراحت‌کننده است و باید درمان مرتبط با آن صورت پذیرد. زیبایی و تازگی منطقه تناسلی، احساس خوبی را در خانم‌ها به وجود می‌آورد و باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می‌شود.

زمانی که لباس زیر تنگ است، لابیاها فشرده و هم به هم چسبیده می‌شوند، و با نشستن یا خم شدن، احساس فشار بیشتری در این ناحیه ایجاد می‌شود و تجربه درد و ناراحتی خواهید کرد. تحمل چنین شرایطی برای فرد دشوار است و اغلب نیاز به استفاده از لباس‌های گشادتر است تا فشار و کشیدگی را کاهش دهد.

بهبود کیفیت روابط جنسی

علاوه بر این، با داشتن حس رضایت بیشتر، بهبود در روابط زناشویی بعد از لابیاپلاستی نیز خواهید داشت که یکی از مزایای اصلی لابیاپلاستی است. زیبا بودن و طراوت ناحیه تناسلی ، احساس خوبی در خانم ها ایجاد می کند و باعث افزایش اعتماد به نفس ایشان می شود، در ادامه نیز با داشتن احساس رضایت بیشتر، شادبهبود روابط زناشویی خواهید بود که یکی از مزایای اصلی لابیاپلاستی به شمار می رود.

امکان پوشیدن لباس تنگ

زمانی که لباس زیر تنگ می پوشید ، لابیا فشرده شده و روی هم قرار میگیرد، با نشستن و یا خم شدن احساس فشار در این ناحیه بیشتر شده و البته این فشار همراه با درد و سورزش برایتان خواهد بود، تحمل چنین شرایطی برای فرد دشوار است و ناچار به استفاده از لباس های گشادتر است که این فشار و کشیدگی را کم تر کند،بعضی از خانمها از اینکه حجم لابیای آنها از زیر لباس پیدا باشد خجالت می کشند و این مورد هم علت دیگری برای عدم استفاده از لباس های جذب خواهد بود. بهترین توصیه به این دوستان انجام عمل زیبایی واژن است.

قابل انجام برای دختران باکره

یکی از سوالات متداول این است که آیا لابیاپلاستی در دختران باکره ممکن است؟ این جراحی اصولاً بر روی قسمت خارجی منطقه تناسلی انجام می‌شود و هیچ‌گونه ارتباطی با پرده بکارت که در داخل واژن قرار دارد ندارد و انجام آن در دختران باکره مشکلی ندارد. بعد از پایان دوران بلوغ، اگر هرگونه مشکلی در لابیاها وجود داشته باشد به راحتی می توانند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند.

نتیجه گیری:

اگر لابیاهای بزرگ دارید و از آن در طی رابطه جنسی، هنگام ورزش کردن یا پوشیدن لباس تنگ و… رنج می برید، جراحی لابیاپلاستی به شما توصیه می شود. از مزایای جراحی لابیاپلاستی یا زیباسازی واژن، می توان به داشتن یک رابطه جنسی عالی، امکان پوشیدن لباس تنگ و مواردی مشابه اشاره کرد. حتی این عمل برای دختران باکره قابل انجام بوده و بدون هیچ عارضه ای برای پرده بکارت یا هایمن قابل انجام است.

نکته مهم در عمل لابیاپلاستی، مراجعه به یک متخصص زنان حرفه ای و برجسته در این زمینه است. دکتر پوپک یحیوی یک متخصص زنان ماهر و با تجربه در زمینه هر گونه عمل زیبایی واژن و درمان بیماری های زنان است.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *