لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟!!

آنچه می خوانید...
جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یا جوانسازی واژن یکی از متداول ترین عمل های زیبایی، ترمیمی و عملکردی زنان است. این یک درمان جراحی سرپایی (بدون بستری) است که به منظور تغییر شکل اندام تناسلی خارجی زنان در زمانی که به دلایل مختلف، تغییرات آزاردهنده در شکل یا اندازه ایجاد شده است، انجام می‌شود.

امروزه به همان اندازه که صورت و زیبایی آن برای خانم ها اهمیت دارد، زیبایی و طروات ناحیه تناسلی نیز امری مهم و پرطرفدار شده است، به طوری که بسیاری از افراد به دنبال راهکار هایی برای افزایش رضایت جنسی و اصلاح مشکلات زناشویی توسط بهترین جراح لابیاپلاستی تهران هستند. احساس خوب زیبایی و داشتن لذت جنسی بیشتر، هدیه ای است که جراحی لابیاپلاستی در اختیارتان می گذارد.

لابیاپلاستی در حقیقت تکینیکی برای جوانسازی واژن محسوب می شود، عملی برای کاهش سایز لب های واژن است. عمل لابیاپلاستی با برش بخشی از لب های درونی واژن ( لابیامینور) یا لب های بیرونی واژن ( لابیاماژور) برای اصلاح فرم و زیبایی و جوانسازی واژن انجام می شود. هدف از این روش علاوه بر زیبایی، درمانی است. زیرا بزرگ بودن لابیاها منجر به ایجاد عفونت در واژن می شوند.

این عمل سبب افزایش اعتماد به نفس زنان می شود و باعث می شود که زنان زندگی عاشقانه و جنسی رضایت بخشی داشته باشند. اما این جراحی چگونه انجام می شود و چه فوایدی دارد؟ ادامه مطلب را از سایت دکتر پوپک یحیوی متخصص زنان و زایمان مطالعه نمایید.

جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با کاهش اندازه لابیا و متقارن کردن آن بیرون زدگی و افتادگی ها را جبران کرده و ظاهری زیبا و با طراوت ایجاد می کند. واژن به طور کلی دارای دو لابیا مینو و ماژور است که لبه های بیرون که در قسمت جلوی واژن قرار دارند را لابیامینور می نامند. بزرگ بودن بیش از حد یا عدم تقارن میان آن ها می تواند فرد را دچار ناراحتی هایی بنماید که تمایل ایشان برای جراحی لابیاپلاستی را افزایش دهد. این نوع جراحی زیبایی واژن به کمک چندین تکنیک پیشرفته و با توجه به وضعیت بیمار انجام می گیرد.

چهره زن

هدف از جراحی لابیاپلاستی این است که ظاهر لابیامینور تغییر کرده و موقعیتی متقارن ایجاد شود، در این جراحی به کمک برش هایی دقیق از حجم طولی لبیای مینور کاسته می شود تا در زیر لبیای ماژور افتاده نباشد و از روی هم رفتگی آن جلوگیری می شود. لابیاپلاستی برای ایجاد تقارن در لابیا ایجاد می شود و این بدان معناست که ممکن است برش تنها در یک طرف لابیا انجام شود، این اقدام زمانی که یکی از لابیامینور از دیگری طولانی تر و بزرگ تر باشد کاربرد دارد یا ممکن است که برش در دوطرف لابیا انجام شود. اگر یکی از لابیابزرگ تر باشد طبیعتا عمل سبک تر و ساده تر خواهد بود.

 جراحی حین این عمل قسمت های اضافی و زائد لابیا مینور را برش زده و بر میدارد و شکل لابیا بدون هیچ گونه آسیب به عصب واژن دچار تغییرات می شود در این عمل به هیچ عنوان واژن دچار اختلالات عملکردی نمی شود و قسمت هایی که از قبل تحریک کننده در زمان رابطه جنسی بوده اند نیز دچار آسیب نمی شود. این جراحی زیبایی که به صورت کاملا سرپایی بوده ، تاثیرات خوبی در ظاهر و موقعیت لابیا در واژن ایجاد می کند که البته باعث تحریک پذیری بیشتر نسبت به گذشته و اصلاح مشکلات جنسی خواهد شد. در طی این جراحی مقدار اضافی لابیا ها برداشته می شود و سپس تقارن در اطراف واژن صورت خواهد گرفت.

جراح بهترین تکنیک لابیاپلاستی را برای شما در نظر می گیرد.

هدف اصلی چنین عملی کاهش لب های پایین و سپس تنظیم مجدد آن ها برای داشتن تقارن خوب است. برای رسیدن به این هدف، جراح پوست و مخاط اضافی را برمی دارد و سپس مخاط اضافی را از لابیا مینور خارج می کند تا تقارن خاصی ایجاد کند. پس از برداشتن اضافی، بخیه «زیگزاگ» برای بهبود سریعت ر و انعطاف پذیرتر انجام می شود. این عمل 45 دقیقه یا حتی 1 ساعت طول می کشد و با بی حسی موضعی قابل انجام است. در پایان، شما این گزینه را دارید که در همان روز به خانه بروید.بهتر است که مراقبت های لابیاپلاستی را به خوبی انجام دهید.

نقاشی زن خوابیده

برای کمک به بهبودی و جلوگیری از عفونت، رعایت روال های خاصی پس از عمل بسیار مهم است. بنابراین، توصیه می شود نکات زیر را با دقت انجام دهید

 • بعد از ادرار حتما با باد سشوار ناحیه تناسلی را خشک کنید.
 • اگر احساس درد دارید از مسکن های تجویز شده استفاده کنید.
 • پوشیدن لباس تنگ ممنوع بوده و سعی کنید از دامن یا پیراهن نخی استفاده کنید.
 • شما تا بهبودی بخیه ها حدودا به یک هفته استراحت نیاز دارید.
 • تمام ورزش ها، شنا کردن، رابطه جنسی را حداقل به مدت 4 هفته متوقف کنید.
 • برای استحمام حالت سرپا داشته باشید و از نشستن روی صندلی و وان خودداری نمایید.
 • برای برقراری رابطه جنسی عجول نباشید اجازه دهید بهبودی کامل صورت بگیرد. حدودا دوماه بعد از عمل زمان مناسبی است.

افراد مناسب لابیاپلاستی

زن نشسته

لابیاپلاستی برای تمام بانوانی که به دلایل ژنتیکی یا به دلیل تغییر شکل ناشی از افزایش سن و زایمان از شکل اندام تناسلی خود راضی نیستند، قابل انجام است. این افراد می توانند با بهره گیری از مزایای این روش زندگی بهتر و راحت تری برای خود به ارمغان بیاورند. 

به صورت دقیق تر، این جراحی برای افراد زیر مناسب است:

 1. خانم هایی که به دلیل زایمان های متعدد شکل و فرم لب های واژن آن ها تغییر کرده است. در بسیاری از موارد، واژن این افراد دچار گشادی نیز شده است، که در این صورت می توانند عمل لابیاپلاستی را همزمان با تنگ کردن واژن  انجام دهد.
 2. خانم هایی که به دلیل بزرگ بودن لابیا مینورها دچار عفونت مکرر می شوند یا نمی توانند ورزش مورد علاقه خود را دنبال کنند.
 3. افرادی که فرم لابیای آن ها به صورت مادرزادی و از بدو تولد نامتقارن و غیرطبیعی بوده است.
 4. در صورتی که به دلیل کاهش وزن زیاد یا افزایش سن، لابیاهای واژن بزرگ و غیر طبیعی شده اند.
 5.  به دلیل بزرگ بودن بیش از حد لابیاها، نمی توانند به خوبی در روند رابطه جنسی تحریک شوند.

دلایل انجام لابیاپلاستی

لابیاپلاستی زمانی نشان داده می شود که یک زن احساس یا درک ناراحتی عاطفی یا جسمی مربوط به تغییر شکل، اندازه یا کیفیت پوست خود را داشته باشد. این امر باعث ایجاد ناراحتی می شود و زندگی روزمره او را در موارد زیر محدود می کند:

 • درد یا ناراحتی در حین رابطه جنسی
 • احساس ناخوشایند تحریک، سوزش یا خشکی در لابیا
 • احساس ناخوشایند سوزش و درد در زمان اسب سواری یا دوچرخه سواری
 • احساس سوزش و یا ساییدگی در پوشیدن لباس های تنگ
 • نداشتن شرایط ایده آل و مناسب برای بهداشت واژن
 • احساس شرم و ناراحتی برای برقراری رابطه جنسی

لابیاپلاستی به خوبی سایز و اندازه لابیامینور در واژن را تغییر داده و اصلاحات لازم مانند عدم تقارن، تغییر رنگ یا افزایش یا کاهش قابل توجه حجم لابیا ماژور، لابیا مینور یا کلاهک کلیتورال را در پی دارد، این جراحی سرپایی بوده و نتایج بسیار ایده آلی را به همراه دارد.

در این ویدئو توضیحاتی در افرادی که نارضایتی جنسی دارند و از این مساله رنج می برند را مشاهده می نمایید.

فواید لابیاپلاستی

لابیاپلاستی سبب تقویت زندگی از بسیاری جهات بوده و باعث می شود بعضی ازمشکلات شما تسکین یابد. در ادامه به پنج مورد از مهم‌ترین مزایای عمل زیبایی لابیاپلاستی اشاره شده است. این موارد عبارت‌اند از:

 • احساس زیبایی بیشتر

بزرگ شدن اندازه لابیاهای مینور یا عدم تقارن آنها، سبب ایجاد ظاهر بد و کاهش زیبایی می شود. عمل لابیاپلاستی باعث می شود ظاهر واژن زیباتر شود و به ظاهر ایده آل از نظر مراجع عزیز برسد.

 • افزایش راحتی

گاهی اوقات لابیاهای بزرگ باعث محدودکردن فعالیت‌های ورزشی در خانم‌ها می‌شود. برای مثال، ممکن است هنگام دوچرخه‌سواری، اسب سواری و سایر فعالیت های ورزشی،  لابیاهای بزرگ باعث احساس درد و ناراحتی شما شوند. بعد از جراحی لابیاپلاستی، انجام این نوع فعالیت‌ها راحت‌تر می‌شوند.

 • اعتمادبه‌نفس بیشتر

لابیاهای بزرگ باعث ایجاد شک و تردید نسبت به خود شده و به دنبال آن سبب کاهش اعتماد به نفس می شود. بنابراین عمل لابیاپلاستی سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود.

 • لذت بیشتر حین رابطه جنسی

لابیاهای بزرگ باعث ایجاد ناراحتی و درد در هنگام رابطه جنسی می شود. همچنین باعث پنهان شدن کلیتوریس می شود. عمل لابیاپلاستی با بر داشتن لابیاهای اضافه و نمایان شدن کلیتوریس، سبب افزایش لذت جنسی می شود.

 • پوشیدن لباس‌های متنوع‌تر

اگر لابیاهای شما بسیار بزرگ باشد، پوشیدن لباس تنگ برایتان دردسرساز و ناراحت کننده است. بعد از عمل لابیاپلاستی، این مشکل دیگر وجود نداشته و به راحتی  می توانید از پوشیدن انواع لباس شنا، شلوار یوگا، شلوار استرچ و تنگ و… لذت ببرید.

در این بخش پیام تشکر و رضایت مراجعه کننده عزیز از انجام جراحی لابیاپلاستی و تاثیرات آن بر زندگی ایشان را می شنوید :

تاثیرلابیاپلاستی بر میل جنسی


دختر نشسته

ارگاسم خانم ها مسئله ای است که بسیاری از افراد به دنبال بهبود آن هستند. به گفته دکتر پوپک یحیوی ، انجام این عمل می تواند تاثیرات مثبت و شگفت انگیزی بر روی میزان تحریک جنسی خانم ها حین برقرار رابطه داشته و در نتیجه بهبود وضعیت ارگاسم آنان شود.

عوامل متعددی برای ارگاسم خانم ها وجود دارد که بر روی امیال جنسی شان نقش به سزایی دارد؛ مانند:

 • تحریک پذیری کلیتوریس
 • سن
 • ماهیچه های واژن

چین و چروک و پوست اضافی و بزرگ بودن لابیاها منجر به پنهان سازی کلیتوریس می شود. در واقع عمل لابیاپلاستی در اولین مرحله باعث زیبایی ناحیه تناسلی می شود؛ زیرا با از بین برندن چین وچروک و پوست اضافی، سبب نمود کلیتوریس می شود. این عمل نقش به سزایی در بالا بردن کیفیت روابط زناشویی دارد. در ادامه نیز سایر تاثیرات لابیاپلاستی در میل جنسی را بیان نموده ایم :

لابیاپلاستی سبب افزایش اعتماد به نفس در زنان می شود.

 • برای داشتن یک رابطه جنسی پر هیجان و راضی کننده شما نیاز به اعتماد به نفس دارید. اگر لابیا زشت و بد فرم باشند شما اعتماد به نفس کافی برای برقراری رابطه جنسی را در اختیار ندارید. لابیاپلاستی کمک می کند بافت واژن به زیباترین حالت ممکن ایجاد شود و ظاهر آن مرتب و خوشایند شود. لذتی که از داشتن واژن زیبا دارید، کمک می کند که اعتماد به نفس آغاز رابطه جنسی را کسب نمایید.

لابیاپلاستی سبب افزایش نظافت واژن و بوی خوب واژن می شود.

 • بزرگ بودن لابیا رطوبت واژن را زیاد می کند و باعث می شود که بوی نامطبوعی در این ناحیه ساطع شود. بعد از برداشتن لابیا این مشکل به خوبی برطرف می شود و باعث می شود که نظافت واژن راحت تر از گذشته اتفاق بیافتد.با کوچک کردن لابیا ترشحات واژن نیز روی آن باقی نمی ماند و باعث می شود که حس بهتری داشته باشید.

لابیاپلاستی سبب افزایش تحریک پذیری و افزایش میل جنسی می شود.

 • لابیاپلاستی به شما این امکان را می دهد که بتوانید همزمان ناحیه کلیتوریس را تقویت و برجسته نمایید. با این اقدام تحریک پذیری تان بیشتر از قبل شده و لذت جنسی افزایش می یابد. این تکنیک کمک می کند که زودتر به ارگاسم برسید و یا اینکه آن را برای اولین بار تجربه کنید.

لابیاپلاستی سبب رفع مشکلات دخول می شود.

 • بزرگ بودن لابیا برای دخول مشکلاتی ایجاد می کند، برخی افراد از ساییدگی یا احساس سوزش در رابطه جنسی شکایت دارند و برخی دیگر معتقدند که دخول را با دشواری همراه می کند؛ چرا که جلوی دهانه واژن را گرفته و مانع از یک دخول راحت می شود.

ممنوعیت های لابیاپلاستی

زنانی که مبتلا به زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی هستند نمی توانند هیچ گونه عمل زیبایی واژن انجام دهد تا زمانی که این مشکلات در آن ها درمان نشده باشد. در صورتی که شما به ویروس HPV مبتلا بوده اید، برای انجام لابیاپلاستی باید درمان زگیل تناسلی را آغاز و در نهایت جواب منفی تست HPV خود را به همراه داشته باشید.

نقاشی زن

در ادامه نیز موارد مهم دیگری که مانع از انجام جراحی لابیاپلاستی می شوند را نیز خاطر نشان نموده ایم :

خانم هایی که باردار هستند

خانم هایی که در دوران بارداری قرار دارند بهتر است این عمل را به دو ماه بعد از زایمان موکول کنند. اگر پیش از بارداری و زایمان عمل لابیاپلاستی انجام داده اید و تصمیم دارید که زایمان طبیعی داشته باشید، هیچ مانعی وجود ندارد. این عمل برخلاف جراحی تنگ کردن واژن بعد از زایمان برگشت پذیر نخواهد بود.

خانم هایی که عفونت واژینال و زخم فعال دارند

خانم هایی که دارای عفونت واژن فعال هستند یا زخم و جراحت روی واژن آن ها وجود دارد، باید ابتدا برای درمان این مشکلات اقدام کنند تا سپس بتوانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند. بهترین جراح لابیاپلاستی کسی است که در صورت اطلاع پیدا کردن از وجود چنین مشکلاتی از انجام عمل خودداری کند و بهترین روند درمان را به شما پیشنهاد دهد.

خانم هایی با سن بسیار کم یا زیاد

لابیاپلاستی برای دخترانی که شکل واژن آن ها تکامل نیافته و نهایی نشده است، امکان پذیر نیست. معمولاً لابیاپلاستی در دختران باکره قابل انجام است. همچنین زنانی که بیش از ۵۵ سال سن دارند، به دلیل این که زخم هایشان دیرتر بهبود می یابد و امکان بروز عفونت وجود دارد، نمی توانند این عمل را انجام بدهند.

به طور خلاصه، لابیاپلاستی یک عمل جراحی است که مشکل بزرگی لابیا مینور را حل می کند. به لطف این جراحی لب، زنان اعتماد به نفس خود را به دست می آورند و احساس بهتری نسبت به بدن خود دارند. مزیت اصلی رشد شخصی است و ارتباط زیادی دید فرد به خود دارد. بعد از عمل، اعتماد به نفس خود را به دست می آورید؛ بنابراین از عشق و زندگی اجتماعی آرام تری بهره مند می شوید. این جراحی زیبایی هنگامی که توسط پزشکان حرفه انجام شود هیچ خطر واقعی ندارد.

اگر نیاز به دریافت مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید

تست زیر را برای بررسی شرایط خود انجام دهید

نام خود را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
پیام خود را بنویسید
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.
/5
پس زمینه گل و برگ

آیا من نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارم؟

1 / 5

آیا در ناحیه تناسلی خود لابیا بیرون زده حس میکنید؟

2 / 5

آیا دچار اضافه وزن هستید و ناحیه تناسلی تان بدفرم شده است؟

3 / 5

آیا به خاطر بزرگ بودن لابیا از برقراری رابطه جنسی شرم دارید؟

4 / 5

آیا بزرگ بودن لابیا باعث ایجاد بوی نامطبوع و تجمع رطوبت در واژن شما می شود؟

5 / 5

آیا در زمان پوشیدن لباس های زیر تنگ احساس فشار و درد در ناحیه تناسلی دارید؟

امتیاز شما

نتیجه گیری:

لابیاپلاستی یک عمل جراحی است که مشکل بزرگی لابیا مینور را حل می کند. به لطف این جراحی زیبایی واژن، زنان اعتماد به نفس خود را به دست می آورند و احساس بهتری نسبت به بدن خود دارند.

این جراحی زیبایی هنگامی که توسط پزشکان حرفه انجام شود هیچ خطر واقعی ندارد.

دکتر پوپک یحیوی

سوالات متداول جراحی لابیاپلاستی

زن با دستان بالا

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

72 پاسخ

 1. من پیش خانم دکتر یحیوی عمل لابیا پلاستی انجام دادم واقعا راضی هستم ممنونم خداقوت فقط من بعداز ۱ ماه میتونم کار لیزر انجام بدم

 2. خانم دکترعزیز من ۵۰ساله هستم ودوساله که یائسه شدم ،وهیچگونه عفونت یا قارچی ندارم وازنظر شکل واژن مشکلی ندارم ،سوال من اینه که آیا لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی در سن من میشود؟

 3. من دو ماه پیش خدمتتون رسیدم برای لابیاپلاستی، بسیار راضی هستم، کیفیت رابطه و اعتماد به نفس رو واقعا بالا می بره، ممنونم خانم دکتر عزیزم

 4. بنده از نزدیک باهاتون برخورد داشتم، سپاسگزارتونم بابت وقتی که برای مراجعین میذارید.
  عمل بنده خیلی رضایت بخش بود واقعا

 5. سلام وخسته نباشید،ایا لابیا پلاستی‌فقط‌برای افرادی ک دارای مشکل هستند،انجام میشه؟یا کار زیبایی هست که میشه انجام داد ؟

 6. سلام دکتر وقتتون بخیر باشه، ممنون بابت توضیحات مفیدتون. دکتر آیا ممکنه لابیاپلاستی عوارض جدی ایجاد کنه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *