لابیاپلاستی دختران

لابیاپلاستی در دختران باکره

آنچه می خوانید...

آیا انجام جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره توصیه می شود ؟

امروزه جراحی لابیاپلاستی جزو بهترین و تکنیکی ترین روش های جراحی زیبایی است که برای خانم ها لحاظ می شود . لابیاپلاستی کمک می کند که به طور ویژه لابیا و بیرون زدگی های آن اصلاح شود و در موقعیت مناسب و زیبایی از وژن قرار بگیرند. عدم قرینگی در واژن که به خاطر وجود لابیا نا همسان ایجاد می شود با روش جراحی لابیاپلاستی از بین می رود .

به یاد داشته باشید که لابیاپلاستی یک روش است که هیچ گونه آسیبی به بافت واژن وارد نکرده و به راحتی توسط متخصص زنان و جراح زیبایی زنان قابل انجام خواهد بود .

لابیاپلاستی دختران

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

جراحی لابیاپلاستی امروزه یک روش برای افزایش اعتماد به نفس و زیبایی واژن است که توسط جراح زیبایی زنان و به کمک تکنیک های لابیاپلاستی که با لیزر و یا تکنولوژی های جدید دنیا انجام می شود.

جراحی لابیاپلاستی به راحتی و بدون نیاز به بیهوشی در مطب یا کلینیک مجهز و با ایجاد بی حسی موضعی قابل انجام است . جراحی لابیاپلاستی با ایجاد برش در لابیا و از بین بردن بیرون زدگی های آن به اصلاح و قرینه سازی واژن می پردازد.این جراحی امروزه محبوب و پر طرفدار است که بسیاری از خانم ها تمایل به انجام آن دارند .

اما سوالی که در انجام این جراحی مطرح می شود که آیا انجام آن برای دختران و دوشیزگان قابل انجام است ؟

تاثیرات لابیاپلاستی روی بکارت

در پاسخ به افرادی که میخواهند مطمئن شوند که این جراحی برای خانم های باکره و دوشیزگان قابل انجام است یا خیر؟ باید بگوییم بله

خوشبختانه این عمل زیبایی هیچ ارتباط و دستکاری روی پرده بکارت نداشته و به هیچ عنوان  دخالتی به محل قرارگیری پرده بکارت نداشته و این جراحی خارج از پرده بکارت انجام شده و هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی کند بنابراین خانم ها به راحتی و با خیالی آسوده می توانند انجام این جراحی را در موقعیت مناسب و حتی قبل از ازدواج تعیین نمایند. عمل جراحی لابیاپلاستی به خصوص در دختر خانم هایی که دچار عفونت های واژن و یا بوی نامطبوع در اثر رطوبت بسیار زیاد ناشی از وجود لابیا بزرگ هستند نیز توصیه می‌شود، چرا که بزرگ بودن لابیا تاثیرات منفی روی ظاهر واژن و ایجاد بوی نامطبوع  می گذارد.

 اگر نگران وجود بخیه ها روی ناحیه لابیا و محل های برش خورده واژن هستید، باید بدانید که بخیه و برش ها به غذایی دقیق و با ملاحظه انجام می شود، که بعد از بهبودی زخم ها به هیچ عنوان جای بخیه روی واژن مشخص نخواهد بود. بنابراین تا زمانی که خود خودتان اظهار نکنید شخصی که غیر متخصص باشد متوجه انجام جراحی لابیاپلاستی نخواهد شد. البته تشخیص اینکه شما عمل لابیاپلاستی انجام داده‌اید یا خیر توسط جراح زیبایی زنان قابل تشخیص خواهد بود در واقع این عمل جراحی جزوه مواردی است که به صورت محرمانه بین شما و جراح زیبایی زنان محفوظ می ماند از این رو اگر احساس شرم و ناراحتی می کنید نگران این مسئله نباشید.

لابیاپلاستی همچنین برای دختران و دوشیزگان ای که از مشکلات زیر رنج می برند مناسب می باشد:

 خانم هایی که به خاطر بزرگ بودن لابیا نمی توانند شلوار جین یا لباس های زیر تنگ بپوشند از این جراحی کمک میگیرند تا بدون احساس درد و سوزش لباس های مورد علاقه خود را به تن کنند.

 همچنین در مواردی که فرد تمایل به انجام ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری و یا سوار کاری دارد برای کاهش احساس درد و سوزش لب یا از عمل لابیاپلاستی کمک می گیرد .

ممکن است بزرگ بودن لابیا مسیر دفع ادرار را منحرف نماید و از این رو در مواردی که فرد حالت اضطراری برای ادرار دارد دچار مشکل شده و لباس های خود را کثیف کند از این رو با انجام جراحی لابیاپلاستی لابیا بیرون زده برش داده شده و در مسیر دفع ادرار توسط بهترین جراح لابیاپلاستی تهران اصلاح می شود.

 همانطور که بیان شد بزرگ بودن لابیا باعث ایجاد بوی بد واژن و عفونت های واژینالی   که با انجام آن به راحتی می توان این عارضه را برطرف نمود.

 اگر لابیا بزرگ و بیرون زدگی داشته باشید بعد از ازدواج از درد هنگام مقاربت رنج خواهید برد از این رو توصیه می شود که برای جلوگیری از این عارضه نیز قبل از ازدواج عمل لابیاپلاستی را انجام دهید.

 این عمل در کنار تمامی مزایایی که از نظر زیبایی واژن به شما ارائه می دهند باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت جنسی نیز خواهد شد و تاثیرات لابیاپلاستی بر میل جنسی امروزه امری اثبات شده می باشد.

سن مناسب برای جراحی لابیاپلاستی

دختر خانم ها برای انجام عمل لابیاپلاستی می توانند در سنین ۱۸ تا ۲۰ سالگی و بالاتر این جراحی را انجام دهند اما انجام آن قبل از ۲۰ سالگی توصیه نمی شود. چرا که لابیا به شدت تحت تاثیر هورمون های رشد قرار دارد و معمولاً تا زمانی که زن رشد تکمیل نشده است انجام آن توصیه نمی شود. بهتر است اجازه دهید لابیا به حداکثر رشد خود رسیده باشد و بلوغ دوره خود را کامل کرده باشد بدن نسبت به انجام جراحی لابیاپلاستی اقدام کنید. چرا که ممکن است بعد از انجام زود هنگام جراحی دوباره شاهد بزرگ شدن لابیا نسبت به لابیا ماژور باشید که از عوارض لابیاپلاستی نا موفق می باشد، اما زمانی که بعد از سن رشد این عمل را انجام می دهید دیگر شاهد تغییر اندازه آن نخواهید بود.

انجام جراحی لابیاپلاستی به صورت همزمان این امکان را برای شما ایجاد می کند که بتوانید سایر جراحی ها و اعمال زیبایی واژن را نیز انجام دهید در کنار انجام لابیاپلاستی می توانید از روش‌هایی مانند تزریق ژل به واژن و یا تزریق چربی به واژن کمک بگیریم این روش برای خانم هایی مناسب است که علاوه بر از بین بردن بیرون زدگی لابیا تمایل دارند که مقداری حجم قسمت بیرونی واژن را بیشتر میکند خانم های لاغر و یا افرادی که دچار افتادگی در ناحیه واژن شده اند می توانند از این تکنیک کمک بگیرند که در نهایت باعث جوانسازی و زیبایی واژن و سفید شدن نسبی آن میشود خرچنگ لابیاپلاستی روشی برای سفید کردن واژن محسوب نمی شود اما با حذف پوست های اضافه و لابیا بیرون زده تا حدودی شاهد روشنی واژن خواهید بود

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *