لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی

لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی

آنچه می خوانید...

اگر نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارید، بدون شک به دنبال روش های کم تهاجم تر ، بدون درد و بدون خونریزی هم بوده اید. اگر در انتخاب جراح زیبایی واژن دقت داشته باشید، لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی را نیز تجربه می کنید. چرا که جراح به خوبی به مسائل و چالش های این عمل واقف بوده و در حین جراحی تمامی تلاش خود را می کند که با کم ترین میزان درد و خونریزی این جراحی را انجام دهد. لابیاپلاستی یک جراحی تغییر شکل است که برای بهبود اندازه، شکل و ظاهر لب های بیرونی و داخلی واژن انجام می شود ، برای ایجاد تغییرات در قسمت های مختلف نیاز به برش است که بدون شک در ادامه قسمت های برش خورده دچار خونریزی می شوند. منظور از لابیاپلاستی بدون خونریزی کنترل دقیق و درست خونریزی حین عمل است که توسط جراح و با استفاده از تکنیک های لابیاپلاستی بدون عوارض انجام می شود.

منظور از لابیاپلاستی بدون خونریزی چیست؟

منظور از لابیاپلاستی بدون خونریزی ، لابیاپلاستی با لیزر است. در این روش ایجاد برش توسط لیزر انجام می شود که به طور همزمان علاوه بر برش دادن قسمت های مورد نیاز باعث بسته شدن عروق خونی و جلوگیری از خونریزی شدید واژن خواهد شد . در حقیقت لابیاپلاستی بدون خونریزی نیز وجود دارد که به شدت به سرعت، مهارت و عملکرد جراح بستگی خواهد داشت.

لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی

ادامه توضیحات بد نیست بدانید که در روش بدون خونریزی، جراحی با استفاده از لیزر یا دستگاه های برش کننده الکتریکی انجام می شود. این روش ها از طریق برش های بسیار کوچک و عمیق، بافت های حساس را به صورت دقیق برش داده و به صورت همزمان مسیرهای خونریزی را مسدود می کند ، این تکنیک برای به حداقل رساندن خونریزی کمک کننده است.

خونریزی حین جراحی لابیاپلاستی چقدر است؟

مقدار خونریزی حین جراحی لابیاپلاستی، از بیمار به بیمار متفاوت است و این مساله به شدت به شرایط سلامتی و وضعیت عمومی ایشان بستگی دارد ، همچنین مواردی مانند روش جراحی، بیماری های پایه و مصرف داروهای خاص هم در میزان خونریزی حین عمل تاثیر گذار است.برای این منظور، قبل از جراحی، بیمار ممکن است خواستار توقف مصرف داروهایی شود که ممکن است باعث بیشتر شدن خونریزی شود.

معمولا بهترین جراح لابیاپلاستی برای جلوگیری از خونریزی شدید واژن با استفاده از تکنیک های پیشرفته و دستگاه های الکتریکی و لیزری، سعی در به حداقل رساندن خونریزی در طول جراحی دارد. استفاده از لیزر در جراحی های مختلف بسیار ایده آل و مناسب است ، کاربرد لیزر در جراحی زیبایی واژن گسترده است و کمک بزرگی برای انجام دقیق تر عمل خواهد داشت.

خونریزی واژن بعد از لابیاپلاستی

اگر نگران خونریزی بعد از جراحی لابیاپلاستی هستید باید بدانید که این عارضه برای افراد بسیار محدودی ایجاد می شود ، خونریزی واژن ممکن است پس از جراحی لابیاپلاستی رخ دهد، اما در بسیاری از موارد، این عارضه نادر است و بعد از ایجاد هم توسط جراح به خوبی کنترل و مهار می شود.

البته بیمار ممکن است درد و خونریزی ملایمی بعد از جراحی را تجربه کند، مقدار معینی خونابه ترشح خواهد شد که با استفاده از پانسمان و استراحت بهبود می یابد. ترشح خونابه از قسمت های جراحی شده در تمامی نقاط بدن طبیعی بوده و جزو عوارض لابیاپلاستی به صورت موقت خواهد بود. در برخی موارد، پزشک ممکن است برای کنترل خونریزی ها به بیمار داروهای تسکین درد و ضد التهاب تجویز کند.

با این حال، در هر صورت، بهتر است با پزشک خود در مورد مقدار خونریزی و عوارض پس از جراحی لابیاپلاستی صحبت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

اگر خونریزی واژن پس از جراحی رخ دهد، ممکن است علت آن برش بیش از حد لب های واژن، عفونت، آسیب به بافت ها، یا داروهایی که برای کاهش تورم و درد مصرف می شوند، باشد. همچنین در صورت بی توجهی به مراقبت های بعد از لابیاپلاستی ممکن است خونریزی بعد از عمل ایجاد شود. در مواردی که فرد دچار مشکلات خون و انعقاد است نیز نیاز است که حتما به جراح اطلاع داده شود تا تصمیم گیری های دقیقی برای کنترل آن اتخاذ شود.

قبل از جراحی، بهتر است با پزشک خود درباره عوارض و مخاطرات مربوط به لابیاپلاستی صحبت کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید. همچنین، پس از جراحی، باید دستورالعمل های پزشک را به دقت دنبال کنید تا به شفای خوبی دست یابید.

خلاصه متن

خونریزی از واژن در لابیاپلاستی یک امر طبیعی است اما مساله مهم کنترل خونریزی حین عمل توسط جراح است. لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی به کاهش میزان خونریزی در جراحی توسط لیزر اشاره دارد که این مورد توسط جراح و با استفاده از ابزارهای جراحی برای برش لابیا انجام می شود.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *