Search
Close this search box.
لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی

لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی

آنچه می خوانید...


لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی
 آیا امکان پذیر است؟ لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی با چه تکنیکی قابل انجام است؟! در صورتی که به دنبال روشی کم تهاجمی تر، بدون درد و بدون خونریزی برای لابیاپلاستی هستید، تا انتهای مقاله با ما باشید.

لابیاپلاستی بدون خونریزی اصلا امکان پذیر نیست!!

لابیاپلاستی یک جراحی تغییر شکل واژن است که برای بهبود اندازه، شکل و ظاهر لب های بیرونی و داخلی واژن انجام می شود. برای ایجاد تغییرات در قسمت های مختلف نیاز به برش است که بدون شک در ادامه قسمت های برش خورده دچار خونریزی می شوند، پس نمی توان گفت که لابیاپلاستی بدون خونریزی امکان پذیر است.

اما انجام لابیاپلاستی پیش یک متخصص زنان با تجربه و ماهر در زمینه جراحی های زیبایی های واژن، در کاهش درد و خونریزی لابیاپلاستی موثر است. زیرا یک متخصص زنان با تجربه با انتخاب یک تکنیک عمل مناسب می تواند سبب کاهش درد وخونریزی می شود

منظور از لابیاپلاستی بدون خونریزی چیست؟

لابیاپلاستی یک جراحی تغییر شکل است که برای بهبود اندازه، شکل و ظاهر لب های بیرونی و داخلی واژن انجام می شود ، برای ایجاد تغییرات در قسمت های مختلف نیاز به برش است که بدون شک در ادامه قسمت های برش خورده دچار خونریزی می شوند. حتما در انتخاب جراح دقت بالایی داشته باشید، زیرا میزان مهارت پزشک در میزان درد، خونریزی و عوارض بعد آن موثر است.

منظور از لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی ، لابیاپلاستی با لیزر و استفاده از مواد بی حس کننده استاندارد و مورد تایید است. در این روش ایجاد برش توسط لیزر انجام می شود که به طور همزمان علاوه بر برش دادن قسمت های مورد نیاز باعث بسته شدن عروق خونی و جلوگیری از خونریزی شدید واژن خواهد شد .

لابیاپلاستی جهت کاهش درد و خونریزی با کنترل دقیق و درست خونریزی حین عمل است که توسط جراح و با استفاده از تکنیک های لابیاپلاستی بدون عوارض انجام می شود.

لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی

خونریزی حین جراحی لابیاپلاستی چقدر است؟

مقدار خونریزی حین جراحی لابیاپلاستی، در بیمار به بیمار متفاوت است و این مساله به شدت به شرایط سلامتی و وضعیت عمومی ایشان بستگی دارد ، همچنین مواردی مانند روش جراحی، بیماری های پایه و مصرف داروهای خاص هم در میزان خونریزی حین عمل تاثیر گذار است.

معمولا بهترین جراح لابیاپلاستی برای جلوگیری از خونریزی شدید واژن با استفاده از تکنیک های پیشرفته و دستگاه های الکتریکی و لیزری، سعی در به حداقل رساندن خونریزی در طول جراحی دارد. استفاده از لیزر در جراحی های مختلف بسیار ایده آل و مناسب است ، کاربرد لیزر در جراحی زیبایی واژن گسترده است و کمک بزرگی برای انجام دقیق تر عمل خواهد داشت.

خونریزی واژن بعد از لابیاپلاستی

اگر نگران خونریزی بعد از جراحی لابیاپلاستی هستید، باید بدانید که این عارضه برای افراد بسیار محدودی ایجاد می شود. اگر خونریزی واژن پس از جراحی رخ دهد، ممکن است علت آن برش بیش از حد لب های واژن، عفونت، آسیب به بافت ها، یا داروهایی که برای کاهش تورم و درد مصرف می شوند، باشد.

همچنین در صورت بی توجهی به مراقبت های بعد از لابیاپلاستی ممکن است خونریزی بعد از عمل ایجاد شود. در مواردی که فرد دچار مشکلات خون و انعقاد است نیز نیاز است که حتما به جراح اطلاع داده شود تا تصمیم گیری های دقیقی برای کنترل آن اتخاذ شود.

البته بیمار ممکن است درد و خونریزی ملایمی بعد از جراحی را تجربه کند، که این ترشح خونابه از قسمت های جراحی شده در تمامی نقاط بدن طبیعی بوده و جزو عوارض لابیاپلاستی به صورت موقت خواهد بو مقدار معینی خونابه ترشح خواهد شد که با استفاده از پانسمان و استراحت بهبود می یابد. در برخی موارد، پزشک ممکن است برای کنترل خونریزی ها به بیمار داروهای تسکین درد و ضد التهاب تجویز کند.

کاهش درد، خونریزی و تورم بعد از لابیاپلاستی

جهت کاهش درد و خونریزی بعد از لابیاپلاستی می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. گذاشتن کمپرس سرد بر محل جراحی واژن تاثیر بسزایی در کنترل درد و خونریزی دارد.

همچنین از پمادهای تسکین دهنده درد و خنک کننده زخم های مخصوص واژن می توانید استفاده کنید.

مهم تر از همه اینست که فعالیت های خود را جهت کاهش درد و خونریزی کنترل کنید و فعالیت های پر خطر چون پریدن، قدم زدن سریع و انجام ورزش های سنگین و.. را انجام ندهید.

خلاصه متن

لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی به کاهش میزان خونریزی در جراحی توسط لیزر اشاره دارد که این مورد توسط جراح و با استفاده از ابزارهای جراحی برای برش لابیا انجام می شود. خونریزی از واژن در لابیاپلاستی یک امر طبیعی است اما مساله مهم کنترل خونریزی حین عمل توسط جراح است.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *