لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر

آنچه می خوانید...

یکی از روش های انجام جراحی لابیاپلاستی ، جراحی لابیاپلاستی با لیزر است.اگر از متقاضیان این عمل زیبایی واژن باشید بدون شک نام لیزر در لابیاپلاستی و کاربردهای آن را شنیده اید. بسیاری از افراد تصور می کنند که جراحی لابیاپلاستی با لیزر گونه ای متفاوت از روش لابیاپلاستی با جراحی است و در آن برش و بخیه ای وجود ندارد. این تصور اشتباه است و لیزر در لابیاپلاستی بخشی از قسمت های عمل را شامل می شود. در واقع لیزر تنها کاربردی که در لابیاپلاستی دارد در زمان ایجاد برش لابیا است و لابیاپلاستی با لیزر تفاوت چندانی با روش جراحی ندارد. برای درک بهتر این روش لابیاپلاستی با تکنیک های دیگر پیشنهاد می کنیم که تا پایان مطلب ارائه شده همراه ما باشید:

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود ؟

لابیاپلاستی با لیزر یک روش جدید  در جراحی زیبایی واژن است که برای ایجاد برش در لابیا به جای چاقوی جراحی از لیزر استفاده می کند، استفاده از لیزر برای تغییر شکل و اصلاح لابیا است که در آن از یک دستگاه لیزر پر قدرت  برای برش و اصلاح بافت‌های نرم استفاده می‌شود.  این روش هرچند که با عناوین بدون جراحی و بدون خونریزی مطرح می شود اما در حقیقت این روش هم یک روش تهاجمی برای برش است که خونریزی کمتری نسبت به روش برش با تیغ یا چاقوی جراحی دارد.

در این روش، قبل از شروع عمل، نواحی مورد نیاز برای جراحی با مواد ضدعفونی کننده تمیز می‌شود و سپس با استفاده از دستگاه لیزر اقدام به برش و اصلاح لبیاها می‌شود. این روش از عمل جراحی سنتی کمتر دردناک است و به طور همزمان خونریزی را کنترل و متوقف می کند. همانطور که بیان شد، باید توجه داشت که لابیاپلاستی با لیزر همچنان یک عمل جراحی است و برای انجام آن نیاز به مهارت و تجربه کافی از جانب  بهترین جراح لابیاپلاستی دارید. همچنین باید با پزشک خود در مورد هرگونه عوارض و توصیه‌های پس از عمل صحبت کنید.

تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و روش جراحی

در روش جراحی ، بهترین جراح لابیاپلاستی با استفاده از چاقوی جراحی برای برش هایی که در قسمت لابیا لازم است اقدام می کند. این برش ها بسیار دقیق و با مهارت ایجاد می شود و به گونه ایست که کاملا بعد از بخیه زدن سطح لابیا هموار و یکدست می شود. البته اینکه این برش ها با ظرافت و مهارت ایجاد شوند بسیار مهم است ، جراح برای ایجاد تمامی تغییرات از چاقوی جراحی و قیچی های مخصوص استفاده می کند. در این روش خونریزی نسبتا زیاد است اما توسط جراح کنترل می شود.

در لابیاپلاستی با لیزر ، برش ها با استفاده از اشعه لیزر ایجاد می شوند. سرعت عمل جراح و البته مهارت در استفاده از لیزر بسیار مهم است. برای ایجاد برش ها سرعت و دقت دستگاه لیزر بسیار زیاد است و البته کمک می کند که برش های لابیا بسیار یک دست و صاف تر باشد. کنترل خونریزی حین جراحی با لیزر ساده تر است چرا که همزمان با برش لابیا اشعه لیزر بخش های بریده شده را به سرعت با حرارت همراه می کند که این امر باعث می شود خونریزی به صورت قابل توجهی کنترل شود.

استفاده از لیزر در لابیاپلاستی در حقیقت برای برش لابیا است و در نهایت جراح قسمت های برش خورده را بخیه می زند. دوران نقاهت ، میزان خونریزی ، روش جراحی و تمامی موارد در هر دو روش یکسان هستند.

بسیاری از مراجعین بر این باور هستند که لابیاپلاستی با لیزر یک روش بدون برش و بدون بخیه در لابیاپلاستی است که به هیچ عنوان خونریزی ندارد. همچنین تصور می کنند که این تکنیک نیازی به دوران نقاهت و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی ندارد. این تصورات اشتباه است و لیزر تنها در قسمت برش لابیا کاربرد دارد که توضیحات لازم در این خصوص داده شد.

فواید لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر سرعت بسیار بالایی در زمان برش ها دارد، از این رو زمان جراحی را کوتاه تر می کند همچنین استفاده از پمادهای بعد از لابیاپلاستی هم دوره کوتاه تری خواهد داشت. همچنین با سوزاندن لابیا بلافاصله بعد از برش کنترل خوبی روی خونریزی دارد و از این جهت برای بهترین جراح زیبایی واژن سهولت جراحی را به همراه دارد. همچنین برش ها در صورتی که جراح تسلط کافی روی آن را داشته باشند بسیار منظم و یکسان خواهد بود که در نهایت باعث می شود نتیجه عمل بسیار مطلوب و مورد رضایت باشد.

لابیاپلاستی با لیزر یک روش جدید و مؤثر برای بهبود شکل و اندازه لابیاهای زنان است که کمک می کند این جراحی با کمترین میزان تهاجم و خونریزی کم انجام شود. سایر مزایای این روش عبارتند از:

درد کم حین جراحی : لابیاپلاستی با لیزر معمولاً با کمترین درد و عدم نیاز به مصرف داروهای مسکن قوی انجام می شود.

دوره نقاهت کوتاه: پس از انجام لابیاپلاستی با لیزر، فرد می‌تواند به سرعت به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد. در واقع دوران نقاهت این جراحی کوتاه است و حدودا یک هفته زمان لازم دارد.

زمان بهبودی کوتاه: زمان بهبودی پس از لابیاپلاستی با لیزر معمولاً بسیار کوتاه است و فرد می‌تواند در حدود ۷-۱۰ روز بعد از عمل به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد.

افزایش رضایت بیشتر: لابیاپلاستی با لیزر بهبود شکل و اندازه لبیاها را به صورت قابل توجهی افزایش می‌دهد که باعث افزایش رضایت بیشتر فرد از خود و بهبود روحیه او می‌شود.

کاهش عوارض جانبی: این روش با کاهش شدید عوارض جانبی همراه است که در روش‌های سنتی لابیاپلاستی گزارش شده است، مانند خونریزی، التهاب و التهابات پس از عمل.

به طور کلی، لابیاپلاستی با لیزر به عنوان یک روش جدید و مؤثر برای بهبود شکل و اندازه لبیاهای زنان شناخته شده است که دارای مزایای قابل توجهی در مقایسه با روش‌های سنتی است.

آیا لابیاپلاستی با لیزر درد دارد؟

لابیاپلاستی با لیزر در مقایسه با روش‌های جراحی  دیگر درد کمتری دارد البته در هر دو روش لابیاپلاستی به دیلیل بی حس کردن ناحیه تناسلی  بیمار دردی را احساس نمی کند، اما همچنان  در روش لابیاپلاستی با لیزر درد و ناراحتی بعد از عمل  کمتر خواهد بود. درد پس از لابیاپلاستی با لیزر معمولاً خفیف تر و کوتاه مدت تر از دیگر روش های جراحی لابیاپلاستی است.

علاوه بر این، برخی از بیماران ممکن است حساسیت بیشتری نسبت به درد داشته باشند و آستانه درد کمتری داشته باشند در هر صورت این احساس در افراد مختلف متفاوت است، اگر درد شدیدی را احساس می کنید به جراح اطلاع دهید، معمولا پزشک  دارو‌های ضد درد یا آنتی بیوتیک‌ها را به شما تجویز می کند تا درد و التهاب را کاهش دهد.

مهم است که پس از عمل، به دقت راهنمایی‌های پزشک خود را در مورد مراقبت های بعد از لابیاپلاستی، مصرف دارو‌های تجویز شده و فعالیت‌هایی که ممکن است باعث تحریک منطقه عمل شود را  انجام دهید.

دوران نقاهت لابیاپلاستی با لیزر چقدر است؟

دوره نقاهت پس از لابیاپلاستی با لیزر کوتاه تر از روش جراحی است اما ممکن است این قاعده در افراد متفاوت باشد ، این وضعیت به وضعیت سلامتی، سیستم ایمنی و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی بستگی دارد.  دوران نقاهت لابیاپلاستی نیاز به مراقبت‌های خاص دارد و ممکن است  شما یک تا دو هفته در وضعیتی باشید که درد، خونریزی و یا کشیدگی پوست را احساس کنید. علائم عادی شامل درد، تورم و کبودی در  لابیا بعد از حدود 3 هفته به طور کامل از بین می رود و فرد می تواند نتیجه نهایی را مشاهده کند. برای بهبود سریعتر باید به مراقبت‌های پس از جراحی توجه کافی  داشته باشید چرا که عملکرد شما در نتیجه نهایی تاثیر گذار است.

در ادامه سوالات متداول شما درباره لابیاپلاستی با لیزر را پاسخ داده ایم :

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *