تنگ کردن واژن

بهترین دکتر برای سفید کردن واژن

آنچه می خوانید...

یکی از رایج ‌ترین درمان های زیبایی، سفید کردن واژن با روش بلچینگ است. این یک برنامه لیزر غیر تهاجمی و کاملا بی خطر است و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

دلایلی مختلفی باعث می شود که فرد به بلچینگ یا سفید کردن واژن احتیاج داشته باشد؛ از جمله بالا رفتن سن، افزایش وزن و تغییرات هورمونی بعد از بارداری.

جراحی لابیاپلاستی

هدف از سفید کردن واژن با لیزر حذف دائمی بافت تیره رنگ در ناحیه واژن یا حتی در ناحیه لابیا است. فرآیند سفید کردن واژن با استفاده از آخرین نسل لیزر ویژه، طی سه جلسه یا بیشتر، بسته به مورد، و هر جلسه معمولا 10-15 دقیقه طول می کشد تا کامل شود. از طریق استفاده از لیزر می توان لایه ملانین موجود در ناحیه حساس را از بین برد و بدین ترتیب منبع رنگ ناخواسته را درمان کرد. این عمل پس از تعیین وقت قبلی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود.در ادامه مطلب ارائه شده توسط دکتر پوپک یحیوی را مطالعه می نمایید.

افراد مناسب سفید کردن واژن

برخی از بیماران تمایل به افزایش رنگدانه در پوست خود دارند. برخی از نواحی بدن مانند مونس پوبیس، کشاله ران و نواحی تناسلی بیشتر در معرض هیپرپیگمانتاسیون هستند. اگر پوستی پرپیگمانته در این نواحی دارید، کاندیدای خوبی برای درمان روشن کردن واژن و بیکینی هستید.

فواید سفید کردن واژن

عزت نفس خود را افزایش دهید

روشن شدن رنگدانه های پوست در نواحی صمیمی می تواند باعث افزایش عزت نفس شود.

زیبایی واژن را افزایش می دهد: پس از درمان، بیماران می توانند انتظار کاهش 50 تا 90 درصدی هایپرپیگمانتاسیون واژن را داشته باشند.

زندگی جنسی شما را بهبود می بخشد: این درمان عملکرد جنسی فرد را بهبود می بخشد.

بلیچینگ واژن چقدر طول می کشد؟

کل درمان حدود 20 دقیقه طول می کشد و شامل 4-6 هفته سفید کردن با لیزر است.

خطرات سفید کردن واژن

مانند هر روش درمانی دیگر این جراحی نیز عوارض خود را دارد. خطرات عود یا حتی افزایش پیگمانتاسیون پس از درمان وجود دارد. به متخصصان پوست، جراحان پلاستیک و تکنسین های لیزر با سال ها تجربه در درمان سندرم هایپرپیگمانتاسیون مراجعه کنید تا عوارض کاهش یابد. با داشتن یک رویکرد تدریجی، متوسط، اما متمرکز و پزشکی، خطرات بدتر شدن رنگدانه یا زخم و عود تا حد زیادی به حداقل می رسد.

برای اینکه مشکلات پوستی برایتان ایجاد نشود حتما باید توسط متخصص و پزشک با تجربه ای این اقدام را انجام دهید که کوچکترین عارضه ای شما را تهدید نکند. در انتخاب جراح و متخصص زیبایی واژن باید دقت ویژه ای داشته باشید.

انواع مختلف بلیچینگ واژن

استفاده از ترکیبی کرم های روشن کننده تجویز شده توسط بهترین جراح لابیاپلاستی تهران و لیزرهای روشن کننده رنگدانه بهترین کاهش هایپرپیگمانتاسیون ممکن را فراهم می کند.

جایگزین های غیر جراحی سفید کردن واژن چیست؟

کرم‌ ها و سرم های سفیدکننده مختلفی در دسترس هستند و لیزرهای روشن‌ کننده، سیستم‌ های IPL نیز به سفید کردن کمک می‌کنند. توصیه می شود به متخصصی مراجعه کنید که همیشه جدیدترین، موفق ترین و اثبات شده ترین فناوری ها را ارائه می دهد.

بلیچینگ واژن چگونه انجام می شود؟

روش اول 4-6 هفته مواد سفید کننده و روشن کننده پوست است. مواد سفید کننده برای ناحیه بیکینی، کشاله ران و ناحیه پری مقعد معمولا تجویزی هستند، به این معنی که متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک و هماهنگ کنندگان مراقبت از پوست آن ها یک ماده سفید کننده با فناوری پیشرفته متشکل از اسیدهای رتینوئیک، اسیدهای کوجیک، هیدروکینون های قوی و یک ضد التهاب تجویز می کنند. استروئید باید به طور مکرر در طی 4-6 هفته استفاده شود.

این ماده سفید کننده واکنش سلول های رنگدانه اطراف را کاهش و آن ها را در فاز «خواب» یا واکنش قرار می دهد. 

پس از 6-4 هفته از بلیچینگ مکرر، برخی از بیماران بهبود قابل توجهی پیدا می کنند و برنامه را بدون نیاز به درمان بیشتر انجام می دهند. از طریق نگهداری مداوم رژیم های روشن کننده و سفید کننده خانه احتمالا ضروری خواهد بود.

مرحله دوم درمان روشن‌ کننده بیکینی و دور واژینال معمولا شامل لیزر و درمان ‌های مبتنی بر نور برای انواع پوست است. استفاده از فناوری پیکوثانیه مانند Picosure یا PicoWay می‌ تواند برای کاهش قابل توجه رنگدانه در نواحی دشوار درمان مانند بیکینی، چین ‌های کشاله ران، لب ‌های بزرگ، لب‌ های کوچک و ناحیه واژن، پرینه و نواحی اطراف مقعد مورد استفاده قرار گیرد.

درمان ‌های روشن ‌کننده واژن و بیکینی عبارت اند از: لیزرهای پیکو ثانیه‌ای با مدت زمان پالس بسیار کوتاه که به‌ طور انتخابی سلول‌ های رنگدانه ‌ساز و تشکیل ‌دهنده رنگدانه را با اثر «شکستن» فوتو آکوستیک و حرارت بسیار کم هدف قرار می‌دهند.

انرژی فوتوآکوستیک پیکو ثانیه ای منجر به درجاتی از پوسته شدن می شود و طی چند روز بهبود می یابد. مدت زمان پالس بسیار کوتاه و فقدان نسبی گرمایش قابل توجه، لیزرهای پیگمنت پیکوثانیه را موثرتر می کند، رنگدانه و تغییر رنگ قهوه ای را با خطر به مراتب کمتر هیپرپیگمانتاسیون واکنشی حذف می کند.

بلیچینگ مداوم پس از درمان پیکوثانیه برای به حداقل رساندن خطر هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (همچنین به عنوان PIH شناخته می شود) و برای محافظت از بهبود و نتایج به دست آمده با لیزرهای پیکو ثانیه ای مورد نیاز است.

چگونه برای سفید کردن واژن آماده شویم؟

در حالی که به طور معمول نیازی به آماده سازی نیست، بلیچینگ واژن را می توان 10 روز پس از اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد در ناحیه انجام داد. حداقل 3 روز قبل از قرار ملاقات از مقاربت مقعدی یا واژینال خودداری کنید.

بعد از بلیچینگ واژن چه انتظاری باید داشت؟

پس از برنامه جامع روشن کننده و بلیچینگ، بیماران بیکینی و هیپرپیگمانتاسیون اطراف واژن می توانند بین 50 تا 90 درصد کاهش رنگدانه خود را انتظار داشته باشند. درمان های نگهدارنده مداوم برای محافظت از این بهبود به طور متناوب در طول سال پس از تکمیل مورد نیاز است.

معمولا به درمان ‌های سفیدکننده خانگی مداوم و همچنین درمان‌ های لیزر متناوب نیاز است. زمان بهبودی بسیار کم است و بلافاصله می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید. در زیر جدول روند بهبودی بعد از درمان آورده شده است:

بازیابی و جدول زمانی سفید کننده واژن:

روز 1:  درجات خفیفی از تحریک پوستی که تحت درمان قرار گرفته است.

روز 2: بیماران می توانند به فعالیت های عادی زندگی روزمره بازگردند.

روز 1-7: احساس سوزش و خارش خفیف برای چند روز پس از درمان ایجاد می شود. پمادهای موضعی معمولا تجویز می شوند.

هفته هفتم: فعالیت‌های تأثیرگذار مانند دویدن یا صمیمیت جنسی تهاجمی می ‌توانند پس از اینکه اجازه دهید پوست بهبود یابد، از سر گرفته شود.

بهترین روش های همراه با سفید کننده واژن

شاید شنیده باشید که برای سفید کردن واژن سرکه و جوش شیرین را در یک لیوان آب مخلوط و به واژن بمالید!! این روش ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود و البته دارای عوارضی است که شاید در برخی افراد جبران ناپذیر باشد. بهترین روش ها استفاده از لیزر موهای زائد، درمان ملاسما، سلولیت و برنامه های کاهش چربی غیر جراحی به خوبی با بلیچینگ واژن می باشد.

سوالات متداول سفید کردن واژن

ask

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *