Search
Close this search box.
واژن

بهترین روش های تنگ کردن واژن کدام است؟

آنچه می خوانید...

تنگ کردن واژن دغدغه ای است که بسیاری از خانم ها با آن سروکار دارند. زیرا تنگ یا گشاد بودن واژن، تاثیر زیادی روی لذت رابطه ی جنسی دارد. دستگاه تناسلی یکی از حساس ترین قسمت های بدن هر خانم به شمار می رود. در نتیجه خانم ها باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

واژن به صورت عادی و نرمال، حالت ارتجاعی دارد. این حالت در برخی از خانم ها زیاد و در برخی از آن ها کم می باشد. عوامل مختلفی می تواند روی این حالت تاثیرگذار باشد. به طور مثال برقراری رابطه ی جنسی در طولانی مدت، زایمان طبیعی، عوامل ژنتیکی و …. باعث گشاد شدن واژن خانم ها می شود. در نتیجه این مشکل ممکن است برای بسیاری از خانم ها اتفاق بیفتد.

واژن

راه های تنگ کردن واژن

اگر واژن خانم گشاد باشد، لذت رابطه ی جنسی کاهش پیدا می کند. این امر باعث می شود که زن و مرد نسبت به برقراری رابطه ی جنسی سرد شوند. این مورد روی کل زندگی زن و مرد تاثیر منفی می گذارد آن ها را از یکدیگر دور می کند. به همین سبب خانم ها باید در مورد روش های تنگ کردن واژن اطلاعات داشته باشند و یا از بهترین متخصص زنان کمک بگیرند.

یکی از مشکلات اساسی برای خانم ها، گشاد شدن واژن به مرور زمان می باشد. اگر قصد دارید واژن خود را تنگ کنید، می توانید از روش های پزشکی استفاده کنید. این روش ها نیاز به صبر ندارند و در کوتاه ترین زمان شما را به هدفتان می رساند. از بهترین روش های پزشکی تنگ کردن واژن و جراحی لابیاپلاستی است که برای تنگ کردن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

استفاده از عمل جراحی پرینورافی

یکی از روش های دیگر برای درمان گشادی واژن، استفاده از جراحی پرینورافی می باشد. پرینو به ناحیه ای از بدن گفته می شود که بین مقعد و ناحیه ی تناسلی قرار دارد. در بیشتر موارد این ناحیه از بدن بعد از زایمان و رابطه ی برقراری جنسی طولانی مدت کش می آید. این کش آمدن باعث گشاد شدن واژن می شود. در نتیجه می توان با استفاده از این عمل جراحی، گشاد بودن این قسمت را رفع کرد.

لیزر تنگ کردن واژن

یکی از جدید ترین روش ها برای تنگ کردن واژن، استفاده از لیزر می باشد. به دستگاهی که برای درمان گشاد بودن واژن استفاده می شود، واژینوپلاستی گفته می شود. این روش می تواند باعث سفید شدن واژن خانم ها نیز شود. به همین سبب این روش محبوبیت زیادی بین خانم ها دارد.

از مهم ترین مزایای لیزر و واژینوپلاستی می توان به بدون درد بودن، سفید کردن واژن، رفع گشادی واژن، درمان خشکی واژن، رفع شلی پوست و …. اشاره کرد.

استفاده از لیزر تاثیرات دیگری نیز روی افراد دارد. به طور مثال اگر شما در زمان برقراری رابطه ی جنسی درد دارید، می توانید به وسیله ی لیزر این درد را نیز کاهش دهید. علاوه بر این مورد زیباسازی واژن و لبه های آن نیز می تواند به وسیله ی لیزر انجام شود. اگر لبه های واژن بزرگ شما بزرگ است، می توانید آن ها را کوچک کنید و به زیبایی آن بیفزایید.

استفاده از نخ

یکی از بهترین راه های پزشکی برای تنگ کردن واژن، استفاده از نخ می باشد. در ابتدا از نخ تنها برای لیفت پوست صورت و غبغب استفاده می شد. اما به مرور زمان از نخ در موارد دیگری نیز استفاده شد. نخ یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد که می توان به وسیله ی آن، مشکل گشاد بودن واژن را درمان کرد.

دهانه ی واژن به وسیله ی نخ بالا کشیده می شود تا باعث تنگ شدن آن شود. در این عمل، از نخ های جذب شونده استفاده می شود.

بهترین روش های طبیعی تنگ کردن واژن

برای رفع مشکل گشاد بودن واژن می توان از روش های طبیعی نیز استفاده کرد. روش های متفاوتی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که از مهم ترین و تاثیرگذارترین آن ها می توان به روش های زیر اشاره کرد.

رژیم غذایی مناسب

یکی از ساده ترین راه ها برای تنگ کردن واژن، استفاده از یک رژیم غذایی مناسب می باشد. زیرا رژیم غذایی مناسب می تواند تاثیرات زیادی روی دستگاه تناسلی و قسمت واژن خانم ها بگذارد. به طور مثال یک برنامه ی غذایی درست می تواند عضلات داخلی و قسمت واژن را تقویت کند. این کار باعث می شود تا عضلات این ناحیه به راحتی شل نشوند.

برخی از مواد غذایی شامل استروژن زیادی هستند که می توانند برای بدن مفید باشند. مواد غذایی مانند هویج، انار، سیب، دانه های سویا، توت و …. برای درمان گشادی واژن مفید هستند.

ورزش کردن

یکی از روش های طبیعی برای تنگ کردن واژن، انجام حرکات ورزشی می باشد. به طور مثال حرکاتی مانند اسکات، منقبض کردن ماهیچه های ران پا، تمرین کگل، توپک بن وا و …. می توانند در طولانی مدت باعث تنگ شدن واژن شما شوند. در نتیجه در کنار استفاده از روش های طبیعی دیگر، حتما انجام این حرکات ورزشی را نیز در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *