Search
Close this search box.
لابیاپلاستی

روش ها و تکنیک های مختلف جراحی لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

جراحی لابیاپلاستی برای کوچک کردن لابیامینور (لب داخلی واژن) که در برخی از خانم ها بیرون زده و افتاده است مورد استفاده قرار می گیرد. این جراحی توسط بهترین جراح زیبایی واژن و با استفاده یک یا چند تکنیک مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به شرایط بیمار و توقعات ایشان روش مناسب برای رسیدن به نتیجه ایده آل از جانب ایشان انتخاب می شود. در ادامه تکنیک های لابیاپلاستی را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

این جراحی مفید با حذف قسمت های اضافی در این ناحیه کمک می کند تا علائم ناشی از هایپرتروفی یا بزرگ بودن لابیا از بین رفته و فرد احساس بهتری نسبت به ناحیه تناسلی و روابط زناشویی داشته باشد. چرا که بزرگ بودن لابیا مینور می تواند منجر به بروز درد حین رابطه جنسی شده و مانع از پوشیدن لباس های تنگ و احساس ناراحتی در زمان راه رفتن و فعالیت های روزانه شود. برای دریافت نتیجه ای ایده آل و رضایتبخش جراح حتما به شما مراقبت های لابیاپلاستی را خاطر نشان می نماید و شما با آگاهی می دانید که قبل و بعد از انجام این جراحی چه اموری را باید مد نظر قرار دهیدو چه نکاتی را رعایت نمایید.

روش های جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی از طریق برش در لابیا و بخیه زدن به صورت کاملا حرفه ای و ظریف انجام می شود. برش ها باید به توجه به فرم لابیا، سایز آن ها و موقعیتی که قرار گرفته اند انتخاب و زده شود. بهترین جراح لابیاپلاستی تهران با توجه به ساختار ناحیه تناسلی که در بدن هر خانم منحصر به فرد است بهترین تکنیک و روش را مد نظر قرار می دهد تا نتیجه ای ایده آل و درست حاصل شود.

ممکن است حین جراحی نیاز شود تا جراح از روش ها و ابزارهای گوناگون برای زیبایی واژن و شکل دهی به لابیا استفاده نماید از این رو اهمیت دارد که جراح لابیاپلاستی به تمامی تکنیک ها و روش های ارائه شده روز دنیا تسلط داشته باشند تا بتوانند با ادغام هنر و ظرافت جراحی زیبایی لابیاپلاستی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

به طور کلی این جراحی با استفاده از تکنیک های زیر قابل ارائه می باشد :

تکنیک برش خطی یا منحنی Trim

برای برداشتن حجم مناسبی از لابیامینو برش های حلالی شکل در لبه های خارجی واژن زده می شود که کاملا چین خوردگی ها و بیرون زدگی ها مسطح وصاف خواهند شد. همچنین بخیه ها در این روش به قدری ظریف و نزدیک بهم زده می شود که بعد از ترمیم به هیچ عنوان ظاهر چین خورده و یا ناصاف و به اصطلاح دندانه ای ایجاد نخواهد کرد. در این روش به این دلیل از برش های منحنی استفاده می شود که بتوان حجم مناسبی از لابیای مینور واژن خانم ها برداشته شود و احساس راحتی نمایند.

این تکنیک معمولا در خانم هایی استفاده می شود که ارتفاع لابیا کم است و از قسمت پهنا بیرون زده هستند.

تکنیک برش چین دار یا WEDG

اگر سایز لابیا بزرگ و بیرون زده باشد و با برش های منحنی ظاهر ایده آلی ایجاد نشود، به احتمال زیاد نیاز است تا قسمت های دیگر نیز برش زده شوند، این تکنیک که به برش هایی به شکل و حالت حرف  V لاتین معروف است باعث می شود که مقداری از ارتفاع لابیا کمتر شده و بیرون زدگی آن به طور کامل برطرف شود. دقت جراح برای ایجاد برش و تغییر به اندازه ای است که هیچ گونه جای بخیه از نظر ظاهری به آن وارد نشده و البته عصب های حسی ناحیه تناسلی حفظ می شود. این برش ها به قدری سریع و با ملاحظه انجام می شود که کمترین میزان خونریزی را در بر داشته باشد و بخیه های بسیار کمی برای آن زده شود. البته همانطور که بیان شد در حین جراحی ممکن است ترکیبی از چند روش برای ایجاد ظاهر صاف و زیبا در ناحیه تناسلی به کار گرفته شود، در بعضی از  موارد برش ایجاد شده و منطقه برداشته شده به حالت حرف Y خواهد شد.

تکنیک zplasty

در شرایطی که نیاز به برداشتن میزان بافت بیشتری از لابیاها باشد از این تکنیک استفاده می شود. طی این روش ممکن است بخشی از کلیتوریس و قسمتی از پرینه برداشته شود. شکل بافت برداشته شده در این تکنیک به شکل W یا Z می باشد.

در هر صورت آگاهی از تکنیک استفاده شده برای لابیاپلاستی اهمیت زیادی برای فرد متقاضی نخواهد داشت چرا که بیمار در حین عمل متوجه تغییرات و برش ها نخواهد بود و در نهایت هم نتیجه ی جراحی را مورد قضاوت قرار می دهد. انتظار متقاضیان از انجام این جراحی ظاهر زیباتر و البته از بین رفتن تیرگی نسبی ناحیه تناسلی است . بسیاری از خانم ها هم برای ارتقای کیفیت روابط زناشویی و البته افزایش تحریکات جنسی از این عمل زیبایی کمک می گیرند. البته لابیاپلاستی منجر به انجام امور روزمره راحت تر و استفاده از وسیله های ورزشی مانند دوچرخه خواهد شد. همچنین خانم هایی که از رطوبت بیش از اندازه و بوی بد واژن ناشی از روی هم رفتن لابیا شکایت دارند نیز می توانند از عمل لابیاپلاستی استفاده نمایند.

در این روش با استفاده از  لیزر و یا چاقوهای مخصوص استفاده شده در جراحی برش هایی  در مناطق مورد نیاز زده می شود و در نهایت بعد از اینکه تمامی اقدامات لازم بر روی واژن انجام گرفت بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب زده می شود پزشک متخصص باید این دقت را داشته باشد که بخیه ها نباید خیلی محکم زده شوند که زخم ها و اسکار های به وجود آمده به کمترین حالت ممکن برسد.

بهتر است برش ها با لیزر ایجاد شود زیرا با این روش خونریزی به وجود آمده بسیار کم خواهد شد و لزومی هم ندارد که بخیه ها خیلی محکم برای بستن نخ ها استفاده شود.

در رابطه با اینکه چه مقدار از بافت های اضافی برای داشتن ظاهر زیبای واژن باید برداشته شود نظر پزشک و همچنین سلیقه بیمار بستگی دارد .برخی از افراد دوست دارند لابیاها بزرگ تر باشند و بعضی از افراد هم گمان می کنند که  با بیشتر برداشتن بافت لبیای مینور به زیبایی واژن آنها افزوده می شود که در این مواقع متخصص جراحی زیبایی زنان موقعیت لگن و همچنین وضعیت بیمار را بررسی می کند تا بهترین نتیجه برای فرد حاصل شود .

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *