Search
Close this search box.
عمل ترمیم لابیاپلاستی

اگر از نتیجه لابیاپلاستی ناراضی هستید بخوانید!!

آنچه می خوانید...

عمل جراحی لابیاپلاستی جوز ان دسته از جراحی ها است که ممکن است در اثر عواملی دیگر و بی تجربگی زیباجو نتیجه ای غافلگیر کننده در بر داشته باشد که در نهایت منجر به احساس نارضایتی بیمار از انجام آن شود. ترمیم جراحی لابیاپلاستی روشی است که آثار تخریبی و یا آسیب هایی که در جراحی اولیه لابیاپلاستی ایجاد شده است را اصلاح و ترمیم می نماید و جراح در این جهت می کوشد که همزمان با اصلاح مشکلات ایجاد شده، بهترین نتیجه را به مراجعه کننده ارائه نماید.

عمل ترمیم لابیاپلاستی

جراحی ترمیم لابیاپلاستی

ترمیم لابیاپلاستی در واقع مجموعه ای از اقدامات زیبایی واژن است که در جهت اصلاح و بر طرف کردن عارضه های ظاهری ایجاد شده در اولین جراحی لابیاپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است به هر دلیلی نتیجه عمل لابیاپلاستی اولیه نا موفق و با آسیب هایی برای واژن همراه باشد که در ادامه فرد را مجبور به انجام عمل ترمیمی لابیا بسازد.

جراحی لابیاپلاستی ثانویه به مراتب سختی و حساسیت بیشتری نسبت به عمل اولیه دارد و در اکثر موارد فرد برای اصلاح مشکلات ایجاد شده به پزشک و یا جراح زیبایی زنان دیگری مراجعه می نماید تا بتواند عوارض را از بین برده و ظاهر واژن را بهبود ببخشد .

این جراحی در مواردی توصیه می شود که فرد از عملکرد پزشک اولیه ناراضی است و البته این نارضایتی کاملا منطقی و همراه با علائم معتبر باشد. در برخی از موارد ممکن است که واژن و ساختار لابیا به گونه ای باشد که دستان جراح برای ایجاد برخی از تغییرات بسته باشد . در این صورت نمی توان بدون در نظر گرفتن شرایط واژن قبل از لابیاپلاستی نظر قطعی و مطلق در رابطه با عملکرد جراح داد. بنابراین باید مشاوره ای صادقانه به مراجعه کننده ارائه کرد و اگر حقیقتا نیاز به عمل لابیاپلاستی ترمیمی دارد این اقدام را برای کسب رضایت ایشان در نظر گرفت.

در این بخش عواملی که در کسب نتیجه ی نا موفق از عمل لابیاپلاستی تاثیر گذار هستند را خاطر نشان می نماییم:

عوامل موثر در نتیجه ناموفق لابیاپلاستی

همانطور که بیان شد ممکن است برخی از عوامل در دریافت نتیجه ایده آل از لابیاپلاستی تاثیر گذار باشند و در نهایت آنچه از جراحی انتظار می رود حاصل نشود. اگر اطلاعات دقیق تر و یا آگاهی نسبی قبل از جراحی لابیاپلاستی را در اختیار داشته باشید به شما در انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی تهران کمک می کند و البته باعث می شود که انتخاب صحیح و هوشمندانه همراه با دریافت نتیجه ی رضایت بخش داشته باشید. در زیر عوامل و نکاتی که تاثیر مستقیمی در نتیجه جراحی دارند و البته ممکن است باعث ناموفق شدن عمل لابیاپلاستی شود را اشاره می نماییم :

انتخاب اشتباه جراح

بسیاری از خانم ها تصمیم قطعی برای انجام لابیاپلاستی را دارند، اما در زمان انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی دقت و ملاحظات لازم را انجام نمی دهند. شاید به نظر این عمل تنها یک برش و بخیه به نظر آید اما نکات و روش های مختلفی برای انجام آن در نظر گرفته می شود که نیاز به دقت، مهارت و تجربه از جانب جراح زیبایی واژن دارد. انتخاب اشتباه از روی عدم شناخت و آگاهی لازم باعث می شود که شما به یک پزشک غیر متخصص و بی تجربه اعتماد کرده و خود را به دستانی بسپارید که توانایی مدیریت و ایجاد تغییرات لازم برای دریافت بهترین نتیجه را ندارد. از این رو توصیه می شود که حتما قبل از هر اقدامی برای جراحی واژن به خوبی در رابطه با جراح تحقیق کنید و از مراجعین میزان رضایتمندی از اعمل جراحی را بسنجید.

تکنیک نا مناسب جراحی

هر جراحی تکنیک و روش منحصر به فرد خود را حین عمل لابیاپلاستی به کار می گیرد. اما برخی موارد به صورت اصول و قواعد این جراحی در نظر گرفته می شوند. به طور مثال برش های ایجاد شده در واژن باید دقیق و به اندازه باشد. در صورتی که برش بیش از اندازه ایجاد شود ممکن است در بخیه زدن جراح را دچار مشکل نماید و از طرفی سایز لابیا نیز دچار تغییر اساسی شود . کوچک کردن بیش از اندازه لابیا از عوارضی است که علاوه بر مشکلات ظاهری که ایجاد می کند باعث احساس درد و ناراحتی هم خواهد شد. عامل دیگری که که جراح باید در نظر داشته باشد ایجاد تقارن در لابیا است که باید دقت و ملاحظات لازم را مد نظر قرار داد تا قرینگی در واژن ایجاد شود. در صورتی که عدم قرینگی در لابیا ایجاد شود نیاز به جراحی ترمیم خواهد بود. تکنیک های لابیاپلاستی که جراح برای ایجاد برش و بخیه ها در نظر می گیرد باید به گونه ای باشد که بعد از جراحی به هیچ عنوان جای بخیه ها مشخص نشود و اسکاری از آن باقی نماند.

عدم تحریک پذیری واژن بعد از لابیاپلاستی

ایجاد تحریک پذیری بیشتر و تقویت ناحیه کلیتوریس برای القای احساس بالاتر در زمان رابطه جنسی از مواردی است که جراح باید به طور ویژه به آن توجه داشته باشد. بسیاری از خانم ها به دلیل داشتن لابیا بزرگ و بیرون زده تجربه ی خوبی از ارگاسم و لذت جنسی را نداشته اند و از این رو است که عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند. پزشک و جراح زنان باید باتکیه بر این مساله دقت و مهارت لازم را برای برجسته سازی ناحیه کلیتوریس جهت افزایش تحریک پذیری و لذت جنسی را مد نظر قرار دهد. عدم توجه به این مساله باعث می شود که فرد از نتیجه جراحی ناراضی و مجبور به انجام مجدد آن شود.

زمان مناسب برای عمل ترمیم لابیاپلاستی

برای انجام جراحی لابیاپلاستی نباید عجله داشته باشید!! در واقع تصمیم گیری و قضاوت زود هنگام از نتیجه جراحی باعث می شود که شما در برخی از موارد به اشتباه و در شرایط غیر لازم نسبت به ترمیم واژن اقدام نمایید. بهترین زمان برای تصمیم گیری جهت انجام لابیاپلاستی مجدد، حدود 6 ماه بعد از عمل می باشد که تمامی جراحات، تورم ها و آثار جراحی از بین رفته و نتیجه نهایی را مشاهده می نمایید و عوارض جراحی لابیاپلاستی مشخص می شود. جراح به شما توصیه می کند که صبور باشید تا زمانی که کاملا آثار ناشی از جراحی بهبود یابد و بتوان نظر قطعی در این رابطه را ارائه نمود.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *