بهترین سن لابیاپلاستی

بهترین سن جراحی لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

ممکن است به تازگی تصمیم به انجام جراحی لابیاپلاستی گرفته باشید . این عمل زیبایی نیاز به شرایط و ویژگی هایی دارد که از سمت جراح لابیاپلاستی مورد بررسی قرار می گیرد. اگر پیش زمینه های لازم برای این جراحی را در اختیار داشته باشید این اقدام توسط پزشک انجام می شود. برای عمل لابیاپلاستی شرایطی مانند وضعیت جسمانی، سن و سلامت دستگاه تناسلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر به دنبال سن مناسب لابیاپلاستی هستید این مطلب را مطالعه و سوالات لابیاپلاستی خود را در بخش انتهایی آن مطرح نمایید.

سن مناسب لابیاپلاستی

انجام جراحی لابیاپلاستی بیشتر برای خانم هایی انجام می شود که در سنین جوانی هستند. معمولا در دوره ی نوجوانی شکل و ظاهر واژن در حال تغییر است و ممکن است با عبور از سن بلوغ لابیا بزرگ تر و بیرون افتاده تر شوند. به همین منظور هم این جراحی برای سنین زیر 18 سال توصیه نمی شود چرا که ممکن است واژن و لابیا دچار تغییرات سایز و اندازه شود. معمولا تغییرات واژن بعد از 20 سالگی کمتر است و برخی عوامل مانند زایمان و بارداری و یا چاقی روی ظاهر آن تاثیر می گذارد. از این رو نیاز است که شما با پایان دوره ی بلوغ در صورتی که نیاز به این جراحی دارید نسبت به آن اقدام نمایید.

سوالات لابیاپلاستی

امکان جراحی لابیاپلاستی تا سنین 50 سال نیز وجود دارد و در واقع برای انجام این جراحی محدودیت سنی نمی توان در نظر گرفت اما شرایط فرد به شدت روی انجام این جراحی موثر است . از این رو بررسی و معاینه ی بهترین جراح لابیاپلاستی در امکان یا عدم امکان آن نقش دارد. به طور مثال این جراحی برای افرادی که قصد بارداری دارند توصیه نمی شود چراکه خود بارداری و زایمان تغییرات چشمگیری را در ناحیه واژن ایجاد میکند به خصوص که روش زایمان طبیعی برای تولد نوزاد انتخاب شود. همینطور در مواردی که فرد دچار مشکللات و بیماری های ناحیه تناسلی است و یا به زگیل تناسلی مبتلا شده است نیز این جراحی به هیچ عنوان توصیه نمی شود تا زمانی که درمان های لازم انجام نشود جراح قادر به لابیاپلاستی نخواهد بود. بهترین زمان لابیاپلاستی با توجه به شرایط شما در نظر گرفته می شود.

همینطور افرادی که در سنین بسیار پایینی قرار دارند نیز باید تا پایان دوره ی بلوغ صبور باشند چرا که ممکن است همچنان لابیا رشد کند و بیرون بزند.

بهترین سن لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی برای خانم هایی در سنین بالا نیز انجام می شود اما باید افراد به دوره ی نقاهت و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی هم توجه داشته باشند. شما با انجام این جراحی حدود دوماه قادر به برقراری رابطه جنسی نخواهید بود. همینطور با افزایش سن ممکن است که بهبودی زخم و بخیه ها به دلیل تغییراتی که در سیستم بدن ایجاد می شود با تاخیر نسبت به یک فرد 25 ساله انجام شود. از این رو نیاز است که افراد در سنین بالاتر صبور تر باشند و نسبت به این مساله آگاه باشند تا بهترین تصمیم را بگیرند.

بهترین سن برای جراحی لابیاپلاستی در خانم های 25 تا 35 سال در نظر گرفته می شود که علاوه بر جوانسازی واژن فرد می تواند تجربه ی بهتر و لذت بخش تری را از زندگی زناشویی و رابطه جنسی احساس کند. لابیاپلاستی کمک می کند که اگر در بارداری و زایمان دچار تغییراتی در ظاهر واژن شده اید آثار افتادگی لابیا و بزرگی آن به خوبی از بین برود و شما از داشت یک اندام جنسی زیبا و جوان لذت ببرید.

آیا بعد از لابیاپلاستی امکان بزرگ شدن لابیا وجود دارد؟

خیر در صورتی که شما دچار تغییرات وزنی شدید نشوید سایز لابیا دچار تغییر نخواهد شد. همچنین اگر در سنین جوانی قرار داشته باشید بعد از دوره میانسالی نیز امکان تغییر سایز لابیا وجود ندارد. امابرای جبران افتادگی ظاهر واژن به دلیل از بین رفتن کشسانی پوست می توانید از تکنیک تزریق چربی به واژن کمک بگیرید و جوانسازی مناسبی روی آن انجام دهید.

آیا لابیاپلاستی در دوشیزگان انجام می شود؟

بله برای خانم هایی که هنوز باکره هستند و ازدواج نکرده اند در صورتی که در سنین بالای 18 سال باشند و لابیا بیرون زده و بزرگی داشته باشند بدون آسیب به پرده بکارت جراحی لابیاپلاستی برای ایشان انجام می شود. جراحی لابیاپلاستی مشکلی برای افراد باکره ایجاد نمی کند و تنها بخش خارجی واژن را که ظاهر آن است تغییر می دهد. این جراحی برای خانم ها در تمامی سنین قابل انجام است و هر کس که نیاز به جوانسازی و اصلاح فرم واژن داشته باشد می تواند از این تکنیک کمک بگیرد.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *