Search
Close this search box.
انواع جراحی زیبایی واژن

بهترین جراح زیبایی واژن در تهران + رضایتمندی مراجعین

آنچه می خوانید...

امروزه انجام جراحی های زیبایی واژن از محبوب ترین جراحی ها در حوزه زنان و زایمان است، شاید قبل از این خانم ها از مراجعه به بهترین جراح زیبایی واژن برای انجام امور زیبایی شرم داشتند و یا اینکه احساس خجالت باعث می شد که کمتر کسی برای از بین بردن مشکلات واژن به متخصص مراجعه نماید.

دقت داشته باشید که انجام جراحی های زیبایی واژن نه تنها جنبه ی زیبایی بلکه در بسیاری از موارد جنبه درمانی داشته و بسیاری از مشکلات ناحیه تناسلی را که زندگی روزمره خانم ها را تحت تاثیر قرار داده است را از بین می برد. در ادامه سعی داریم تا شما را با انواع جراحی های زیبایی واژن و عملکرد و مزایای آن برای خانم ها آشنا کنیم:

انواع جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن چیست ؟

این روزها شاید بیشتر از گذشته نام جراحی زیبایی واژن را می شنوید. موضوعی مهم و حائز اهمیت که بسیاری از خانم ها از بیان و یا توجه به آن احساس شرم و ناراحتی دارند. زیبایی واژن تنها به معنای داشتن یک واژن سفید و زیبا نیست و شامل بسیاری از مواردی می شود که جنبه های سلامتی آن را در نظر می گیرد. امروزه خوشبختانه بسیاری از خانم ها به اهمیت این موضوع پی برده اند که سلامت و زیبایی واژن چه نقش مهمی در زندگی زناشویی و عزت نفسشان دارد. همچنین برای بسیاری از زوجین این مساله روشن شده است که کیفیت روابط زناشویی و تجربه ارگاسم در خانم ها رابطه ی بسیار نزدیکی با کیفیت ظاهری و باطنی واژن دارد. امروزه هر مشکلی که در ناحیه تناسلی ایجاد شده باشد قابل درمان و برطرف کردن است و شما می توانید با دریافت مشاوره از بهترین جراح زیبایی واژن برای عمل های زیبایی آن اقدام نمایید.

انواع جراحی زیبایی واژن

جراحی های زیبایی واژن با توجه به نیاز فرد و البته آسیب وارد شده به فرد در نظر گرفته می شود. برخی از جراحی های زیبایی در درون واژن و برای از بین بردن افتادگی و یا گشادی واژن در نظر گرفته می شود و برخی دیگر نسبت به ویژگی های ظاهری و بصری واژن لحاظ می شوند. در برخی از موارد نیز انجام جراحی های زیبایی واژن به صورت ترکیبی و در طی یک جلسه درمان انجام می شود که می تواند نتایج بسیار ایده آل و مناسبی را ارائه دهد. در هر صورت شما باید مشاوره های لازم را از بهترین جراح زیبایی واژن دریافت و نسبت به انتخاب نوع عمل دقت نمایید. ایشان با معاینه و بررسی دقیق دستگاه تناسلی مشکلات، ایرادات و نیاز های آن را بررسی کرده و با توجه به این مساله به شما اعلام می کند که چه جراحی را با چه تکنیکی باید انجام دهید.

به طور مثال برای تنگ کردن واژن با لیزر اگر گشادی واژن سطحی و کم باشد با چند جلسه لیزردرمانی به خوبی درمان حاصل می شود اما در غیر این صورت ممکن است علاوه بر جلسات لیزر نیاز به درمان با روش جراحی باشد. از این رو مراجعه به یک متخصص با تجربه و متبحر نیز در تشخیص نیاز های بیمار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پزشک با توجه به معاینات ممکن است یک یا چند عمل زیبایی را به شما پیشنهاد دهد :

عمل کوچک کردن لابیا یا لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی که امروزه یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن بیرون زدگی و افتادگی لابیامینور می باشد. می تواند زیبایی ، شادابی و جوانی و طراوت را به واژن شما بازگرداند. به کمک جراحی لابیاپلاستی می توان پوست های اضافه و بیرون زده از لابیامینور را به خوبی از بین برد و با ایجاد برش های متوازن حالتی قرینه به واژن داد. این جراحی که توسط بهترین جراح لابیاپلاستی تهران انجام می شود می تواند نتایج درخشانی را ارائه کند که در نهایت منجر به ارتقای کیفیت رابطه جنسی و افزایش اعتماد به نفس در خانم ها شود. لابیاپلاستی که تکنیکی بسیار هنرمندانه برای ایجاد ظاهری زیبا در واژن است نیاز به تجربه، مهارت و تخصص از جانب جراح دارد.

از بین بردن گشادی واژن با عمل تنگ کردن

زایمان، چاقی و یا مشکلات ژنتیکی باعث می شود که بافت عضلانی واژن ضعیف و به مرور دچار گشادی شود. گشادی واژن که نه تنها مشکلات جنسی را برای زوجین ایجاد می کند و باعث می شود که لذت جنسی در دو طرف کاسته شود، در صورت عدم درمان ممکن است فرد را با بیماری های دیگری نیز همراه سازد. بی اختیاری ادرار یکی از مشکلات شایع است که در پی گشادی واژن ایجاد می شود. در این وضعیت فرد قدرت نگهداری ادرار را نداشته و در زمان خندیدن و یا عطسه کردن کنترلی روی ادرار نخواهد داشت. از طرفی گشادی واژن باعث می شود که فرد برای ابتلا به انواع بیماری های عفونی مستعد باشد و در ادامه نیز مبتلا به عفونت واژن شود.

تنگ کردن واژن تکنیکی است که می تواند آسیب های ناشی از دوران بارداری و زایمان و یا چاقی و اضافه وزن را جبران کند، چرا که زایمان به صورت طبیعی می تواند بافت واژن را بازتر و گشادی ایجاد نماید. از این رو با مراجعه به بهترین جراح تنگ کردن واژن می توان یکی از روش های موثر برای تنگ کردن واژن را انتخاب و نسبت به این جراحی اقدام نمود.

در جلسه ای که با جراح زیبایی خواهید داشت تمامی مشکلات ایجاد شده در ناحیه تناسلی و اجزای کف لگن مورد بررسی قرار می گیرد شما می توانید با توجه به میزان آسیبی که به واژن وارد شده است روش های مختلف تنگ کردن واژن را نیاز داشته باشید. در یک معاینه بالینی و انجام سونوگرافی اگر مشکلات دیگری نیز داشته باشید مشخص خواهد شد . بسیاری از خانم ها ممکن است با احساس گشادی واژن حین رابطه جنسی و یا در طول فعالیت های روزمره شان سعی در بر طرف کردن آن با روش های خانگی نمایند. تکنیک هایی مانند تنگ کردن واژن با ورزش بسیار ایده آل است و در طول مدت مشخصی نتیجه ی مطلوبی را ارائه می کند حتی افرادی که دچار گشادی واژن هم نیستند می توانند با انجام تمرینات مخصوص اجزای کف لگن عضلات آن را تقویت نمایند و از افتادگی و ضعف آن جلوگیری کنند.

متاسفانه با توجه به اهمیت این موضوع افرادی سودجو هم وجود دارند که سعی می کنند در این میانه از ترفندهای غیر اضولی و غیر معتبر برای جذب مشتری اقدام نمایند. یکی از بیشترین تبلیغات بی پایه در خصوص استفاده از شیاف های تنگ کننده هستند که با ادعای گیاهی بودن آن سعی در بی ضرر نشان دادن این دسته داروها دارند.

قرض تنگ کننده واژن

ابتلا به انواع عفونت ها و ایجاد اختلال در عملکرد رحم و خشک شدن واژن از عوارض ابتدایی آن می باشد.از مهم ترین عوارض جبران ناپذیر شیاف های تنگ کننده است. احساس تنگی بعد از این شیاف ها به شدت کاذب است و به صورت موقتی ممکن است که این عمل را انجام دهد. توصیه می شود که حتما از متخصص زنان مشورت بگیرید و روشی معتبر را امتجان کنید.

شیاف تنگ کننده واژن

رفع تیرگی و سیاهی واژن

تیرگی واژن یکی از عارضه هایی است که در خانم ها دیده می شود، با ورود خانم ها به دوران بلوغ کم کم ناحیه تناسلی در اثر برخی عوامل ژنتیکی و یا اصلاح نا ملایم با استفاده از ژیلت و یا تیغ ناحیه واژن به شدت تیره شده و ظاهر نا خوشایندی را ایجاد می کند. در برخی از افراد که دچار اضافه وزن هستند نیز به دلیل سابیدگی پاها و برخود آن با یکدیگر تیرگی آزار دهندگی در کشاله ران و ناحیه تناسلی ایجاد می شود ، در این شرایط فرد علاوه بر رفع بوی بد واژن به دنبال راهکاری برای زیبایی آن نیز می گردد. همین موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس در خانم ها و از بین رفتن زیبایی واژن می شود. استفاده از کرم ها و لایه بردار ها برای تیرگی های سطحی مناسب است اما برای درمان اصولی و از بین بردن کامل تیرگی واژن نیاز است که از روش ها و تکنیک های نوین استفاده نمود. به کمک سفید کردن واژن توسط لیزر یا بهترین کرم سفید کننده واژن ، شما می توانید تا 7 درجه از تیرگی پوست را از بین برده و به پوست بدن نزدیک نمایید. این روش با استفاده از لیزر و برخی از روش هایی که جراح برایتان لحاظ می کند قابل انجام است.

جوانسازی با تزریق ژل و چربی در واژن

بسیاری از خانم های لاغر علاقه دارند که ناحیه تناسلی حجیم تری را داشته باشند ، البته برخی از عوامل مانند بالا رفتن سن و یا کاهش وزن نیز باعث می شود که چربی ناحیه تناسلی کمتر شده و دچار افتادگی شود. به منظور جوانسازی و ایجاد حجم ایده آل در ناحیه لابیا ماژور می توان از ژل و یا چربی کمک گرفت و با تزریق چند سی سی از پر کننده ها ظاهری بسیار زیبا و جوان برای واژن ایجاد نمود. با انجام این عمل که نیازی به بی هوشی هم ندارد تغییرات چشمگیری در ظاهر واژن ایجاد می شود که طراوت و شادابی را به آن هدیه کرده و باعث می شود که ظاهر بسیار زیبایی در واژن ایجاد شود. تزریق چربی به واژن و تزریق ژل در واژن توسط متخصص و جراح زیبایی انجام می شود. همچنین روش های دیگری مانند جراحی پرینوپلاستی نیز در زیبایی واژن کاربرد دارد.

روش های انتخاب بهترین جراح زیبایی واژن

انتخاب جراح زیبایی واژن باید بسیار هوشمندانه و با توجه به موارد مهم آن انجام شود. در این صورت است که تنها نگرانی شما از انجام جراحی های مربوطه موارد ساده ای مانند داشتن همراه یا وسایل شخصی تان باشد نه عملکرد جراح و نتیجه جراحی !! بنابراین برای اینکه خیالتان از نتیجه عمل جراحی واژن آسوده باشد بهتر است که در انتخاب اولیه پزشک دقت کنید.

جراح خوب برای زیبایی واژن باید این خصوصیات را داشته باشد :

با تجربه و متخصص باشد

تجربه و تخصصی که جراح در اختیار دارد کمک می کند که تمامی مشکلاتتان مورد بررسی و درمان قرار بگیرد. یک جراح با تجربه حین جراحی تمامی چالش ها را گذرانده است و در زمان مواجهه با آن به خوبی بهترین تصمیم را می گیرد. این یکی از مهم ترین موارد است که جراح بتواند با توجه به شرایط بیمار و رخدادهای ناگهانی تصمیم دقیق و درستی برای برطرف کردن بهتر مشکل بگیرد. همچنین جراح با تجربه با توجه به تعدد عمل هایی که انجام داده است تسلط بیشتری روی جراحی داشته و می تواند به بهترین شکل ممکن آن را مدیریت کند.

استفاده از تجهیزات و روش های روز دنیا

به روز بودن پزشک هم از موارد مهم است. جراح زیبایی زنان باید به تمامی تجهیزات روز دنیا دسترسی داشته باشد و تکنیک هایی که مدام در حال به روز رسانی هستند را آموزش دیده باشد. بسیاری از تجهیزات و تکنیک های جراحی ارائه می شوند که روند جراحی و درمان را بهبود و سرعت می بخشند از این رو مجهز بودن و تسلط به آن ها بسیار مهم است.

پیگیری و ارائه مشاوره صادقانه

جراح باید در جلسات قبل از عمل مشاوره ای دقیق و صادقانه به شما بدهد، ممکن است، اینکه جراح با شما صادق باشد و از نتیجه ی جراحی به صورت کاملا منطقی و واقع گرایانه صحبت کند مهم است. طبیعتا شما نیز از دریافت وعده های دروغین و نتایج غیر قابل ارائه متاسف و ناراحت می شوید. جراح باید با توجه به شرایط شما و وضعیتی که در آن قرار دارید نتیجه ی نسبی و واقعی بعد از جراحی را اعلام کند، در این صورت است که شما با یک دید منطقی و آگاهانه برای جراحی اقدام می کنید.

البته روش های کاربردی دیگر هستند که در انتخاب بهترین جراح زیبایی واژن به شما کمک می کند که شامل موارد زیر است:

در یک مشاوره حضوری علاوه بر معاینه دقیق می توانید مشکلات و چالش هایی که به همراه دارید را با جراح در میان بگذارید. مشاوره حضوری به شما کمک می کند که شناخت دقیق تری از جراح زیبایی زنان داشته باشید و بتوانید از ایشان سوالات خود را بپرسید. در این مشاوره شما از کیفیت جراحی و چگونگی آن مطلع شده و آگاهی بیشتری نسبت به عمل زیبایی واژن خواهید داشت.

اخیرا با دسترسی به دنیای مجازی و دیده شدن پزشکان در این محیط ها، می توان به راحتی بررسی های لازم را انجام داد. در پیج اینستاگرام پزشک یا سایت وی می توان نمونه کارها را دید و مقالات یک پزشک را مطالعه کرد. همچنین در انجمن های مختلفی می توان نظرات بیماران درباره جراح را مشاهده کرد. تحقیق در فضای مجازی و اینستاگرام و خواندن نظرات کاربران هم می تواند کمک زیادی در انتخاب جراح کند.

در مراجعه حضوری به مطب می توانید از افراد حاضر سوالاتی در خصوص کیفیت جراحی و رضایت بعد از آن بپرسید. بدون شک افرادی حاضر هستند که به تازگی عمل کرده باشند و برای بررسی و یا معاینات بعد از آن به پزشک مراجعه کرده اند. در این مصاحبه می توانید از میزان رضایتشان از عملکرد جراح سوال کنید . این موضوع به شما کمک می کند که آگاهانه تر نسبت به انتخاب جراح اقدام نمایید.

بهتر است قبل از انتخاب جراح تحقیق کوچکی در رابطه با دستگاه ها و امکانات روز دنیا داشته باشید. پزشکی انتخاب کنید که تجهیزات کاملی برای جراحی زیبایی زنان در اختیار داشته باشد. به طور مثال وجود لیزرهای جراحی که برای برش و یا تنگ کردن واژن مورد استفاده قرار می گیرند حائز اهمیت است.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *