Search
Close this search box.
بارداری بدون دخول

امکان بارداری بدون دخول با پیشاب

آنچه می خوانید...

آیا رابطه جنسی بدون دخول باعث بارداری می شود؟ آیا پیشاب می تواند باعث بارداری شود؟

ممکن است زوجین در برخی موارد تمایل به برقراری رابطه جنسی بدون دخول باشند، این شرایط برای طرفین با استرس و نگرانی از بارداری همراه است که می تواند آسیب های روحی و فشارهای روانی را به دنبال داشته باشد. بارداری با دخول کامل و تخیله مایع منی در واژن اتفاق می افتد اما در برخی شرایط ممکن است پیشاب دارای اسپرم های فعالی باشد که منجر به بارداری گردد.

بارداری بدون دخول

پیشاب که یک مایع شفاف و کمی چسبناک است در اثر تحریک آقایان و در طول رابطه جنسی پیش از انزال از مجرای ادرار خارج می شود. این ماده که در حین رابطه جنسی ترشح می شود شرایط را برای خروج اسپرم از مجرای ادرار محیا می کند. پیشاب باعث سالم ماندن اسپرم و حفظ کیفیت آن می شود. پیشاب در بسیاری از موارد حاوی اسپرم است که باید به خوبی در زمان رابطه جنسی کنترل شود.در صورتی که موقتا تصمیمی برای بارداری ندارید یا دچار درد هنگام رابطه جنسی هستید ، برای داشتن یک رابطه جنسی امن نیاز است که حتما اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار داشته باشید و روش های جلوگیری از بارداری را مد نظر قرار دهید. در این صورت است که می توانید بدون نگرانی و استرس از بارداری از روابط زناشویی خود لذت ببرید.

خروج پیشاب از آلت آقایان

اندام زن

با تحریک آقایان در طول رابطه جنسی پیشاب خارج می شود، میزان آن در افراد مختلف متفاوت است و همینطور ممکن است فردی مقدار بسیار اندکی پیشاب داشته باشند. خروج پیشاب از آلت آقایان علائم و نشانه ای ندارد و در بسیاری از موارد فرد متوجه آن نمی شود، این تفاوت اساسی پیشاب با مایع منی است از این رو باید کنترل های لازم را در حین رابطه جنسی پیش بگیرید. بهترین راهکار برای داشتن رابطه جنسی امن استفاده از کاندوم است که می تواند تمامی ترشحات و حتی مایع منی را کنترل کند.

آیا پیشاب حاوی اسپرم است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله ، به تازگی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است وجود اسپرم در پیشاب را نشان تایید کرده است. بنابراین اختمال بارداری با پیشاب وجو د دارد البته این احتمال صد در صد نیست و ممکن است حتی انقدر میزان اسپرم آن کم باشد که قدرت باروری نداشته باشد و گاهی ممکن است پیشاب حاوی اسپرم نباشد اما به طور کلی پیشاب حاوی اسپرم و دارای قدرت باروری است این اتفاق به خصوص زمانی که ارگاسم در خانم ها ایجاد شود هم محتمل تر خواهد بود چون لغزندگی بیشتر می شود. در سال 2019، پنج تحقیق در رابطه با وجود اسپرم در مایع پیش از انزال انجام شد. دو تحقیق نشان داد که شرکت کنندگان هیچ اسپرمی در پیشاب خود نداشتند اما در سه تحقیق بعدی در پیشاب حدود 16 تا 41 درصد از شرکت کنندگان اسپرم مشاهده شد که البته همه آنها قابلیت باروری نداشتند.

بد نیست بدانید که برای بارداری، اسپرم از واژن، گردنه رحم و رحم عبور کرده و با رسیدن به لوله های رحم تخمک هار ا پیدا کرده و به آن متصل می شود. در این صورت که اسپرم با تخمک درون لوله رحم برخورد داشته باشد باروری و لقاح صورت می گیرد.

همانطور که اشاره شد برای جلوگیری از بارداری های احتمالی حتی اگر درصد آن بسیار پایین باشد، بهتر است که شیوه هایی برای کنترل و مدیریت آن برگزینید. محافظ از خود در طول رابطه جنسی الزامی است حتی اگر در پیشاب مرد اسپرم وجود نداشته باشد و نگران بارداری نباشید، بیماری ها و ویروس ها قابلیت انتقال از طریق پیشاب را دارند. پیشنهاد ما این است که استفاده از کاندوم برای جلوگیری از انتقال هر نوع بیماری مانند هپاتیت و ویروس هایی مانند زگیل تناسلی و تبخال تناسلی را مد نظر قرار دهید.

بارداری با وجود پرده بکارت

آیا با وجود پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد؟ آیا پرده بکارت می تواند مانع از ورود مایع منی به واژن شود؟

آیا دختران باکره هم حامله می شوند؟

شاید این سوالات ذهن شمارا نیز درگیر کرده باشد. بله بارداری با وجود پرده بکارت نیز وجود دارد. به طور کلی هیچ عاملی مانع از بارداری نمی شود و تا زمانی که اسپرم در حوالی واژن قرار داشته باشد و یا در نزدیکی آن ریخته شود ممکن است به داخل واژن راه یافته و عامل بارداری باشد. دختران باکره با وجود پرده بکارت هم باردار می شوند چرا که مایع منی به خوبی از پرده بکارت عبور کرده و می تواند شرایط را ایجاد کند . همانگونه که خونریزی قاعدگی به راحتی از پرده بکارت عبور می کند و ترشح های خونی وجود دارد، مایع منی هم می تواند از این پرده عبور و خود را به لوله های رحم برساند. بنابراین وجود پرده بکارت دلیل محکم و با اطمینانی برای ممانعت از بارداری نیست.

بارداری در دوران قاعدگی

امکان بارداری در دوران قاعدگی وجود دارد. به یاد داشته باشید که بدن تحت هر شرایطی می تواند بارداری را ایجاد کند از این رو تصور اشتباهی که در دوران قاعدگی یا شیردهی بارداری صورت نمی گیرد را فراموش کنید. اما با توجه به توصیه بهترین متخصص زنان به منظور پیشگیری از بیماری ها و نیز عدم آمادگی بدن در دوران قاعدگی بهتر است روابط جنسی تا پایان پریود انجام نشود.

تشخیص بارداری بدون دخول

اگر رابطه محافظت نشده ای داشته اید و نگران بارداری خود هستید سریع ترین روش برای اطمینان از این وضعیت انجام تست های خانگی است. می توانید از بی بی چک کمک بگیرید. البته بی بی چک یک هفته بعد از پایان رابطه جنسی نتیجه دقیق تری دارد. از این طریق است که شما می توانید نگرانی و استرس را از خود دور کنید و یا اینکه متوجه بارداریتان شوید.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *