Search
Close this search box.
آزمایشات لابیاپلاستی

آزمایشات قبل لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

آزمایشات قبل لابیاپلاستی، لازمه جراحی لابیاپلاستی است. این جراحی مانند سایر عمل های زیبایی واژن نیاز به آزمایشات و بررسی های لازم دارند تا زمانی که بهترین جراح لابیاپلاستی مطمئن باشد که شما فردی ایده آل برای انجام این عمل هستید، اقدامی انجام نمی‌دهد. از مهمترین موارد و مراقبت های قبل از لابیاپلاستی انجام آزمایشاتی است که در برخی از افراد توصیه می شود.

آزمایشات لابیاپلاستی

آزمایشات مورد نیاز لابیاپلاستی

همان طور که می دانید اگر در سنین بالاتر از ۳۰ سال و نزدیک به ۴۰ سالگی باشید، باید آزمایش هایی انجام دهید تا سلامت شما مورد بررسی قرار بگیرد.

آزمایش کلیه

آزمایش کلیه یکی از آزمایشات است که در خانم های که رنج سنی بالای چهل سال دارند تجویز می‌شود. این آزمایش برای وضعیت عملکرد کلیه‌ها و دیابت در خانم ها مورد تجاوز قرار می‌گیرد. با بررسی اینکه شما کلیه های سالمی دارید و به دیابت مبتلا نیستید، انجام جراحی لابیاپلاستی مقدور خواهد بود.

آزمایش دیابت

ابتلا به دیابت برای برش و بخیه های حین جراحی ممکن است مشکلاتی ایجاد نماید و همچنین دوران نقاهت و بهبودی زخم ها را طولانی تر نماید. معمولاً جراح برای این که از این بابت خیالی آسوده داشته باشد آزمایشات لازم را تجویز می‌کند.

تست پاپ اسمیر

اگر بهترین جراح زیبایی واژن به مواردی مشکوک باشد و در آزمایشات بالینی تشخیص دهد که شما به زگیل تناسلی مبتلا هستید و یا مشکلات عفونی در ناحیه تناسلی دارید، تست پاپ اسمیر را تجویز می نماید استفاده زیرا برای بررسی وجود بیماری در ناحیه تناسلی و یا وجود تبخال تناسلی مورد تجویز قرار می‌گیرد. علت انجام تست پاپ اسمیر این است که به صورت کامل مشکلات و بیماری های ناحیه تناسلی مورد بررسی قرار می گیرد در صورتی که شما به عفونت واژن مبتلا باشید ابتدا باید درمان های دارویی و تخصصی روی آن انجام دهید و بعد از بهبودی عفونت برای جراحی لابیاپلاستی اقدام نمایید انجام جراحی با وجود عفونت و بیماری در این ناحیه مردان نیز و تا زمان بهبودی و ایجاد خواهد شد.

در صورتی که به تبخال تناسلی مبتلا باشید امکان انجام جراحی لابیاپلاستی وجود ندارد .چرا که تبخال ها با برش و یا وارد شدن ضربه دچار تحریک شده و منتشر می‌شوند. از این رو ممکن است که شدت بیماری تان با انجام لابیاپلاستی بیشتر شده و به مرحله ای برسد که کنترل و درمان آن غیر ممکن شود.

بهتر است که ابتدا درمان تبخال تناسلی را انجام دهید و بعد برای جراحی زیبایی اقدام نمایید.

آزمایش بارداری

آزمایش دیگری که مد نظر قرار می گیرد، آزمایش بارداری است. زنان باردار امکان انجام لابیاپلاستی را ندارند چرا که دوران نقاهت برای زنان در دوران بارداری دشوار خواهد شد و ممکن است که سلامت جنین و مادر به خطر بیافتد .پیشنهاد می‌شود که انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان باشد تا مادر در شرایط ایده آل تری بتواند دوران نقاهت را سپری نماید انجام آزمایش ادرار نیز برای بررسی سلامت دستگاه ادراری و وضعیت کلیه ها و عدم ابتلا به عفونت ادراری لازم است.

اگر دچار سابقه بیماری‌های زمینه‌ای هستید حتما به پزشک اطلاع دهید. همچنین اگر داروهای انعقادی خون مصرف می کنید و یا قرص های ضد انعقاد مصرف می‌کنید حتماً به جراح اطلاع دهید. از مهمترین مواردی که قبل از جراحی لابیاپلاستی نیاز است که مورد بررسی قرار بگیرد انجام آزمایش خون تست آزمایش خون وضعیت انعقاد و خونریزی بیمار را مشخص می‌کند. شما اگر دچار مشکلات انعقاد خون هستید حتما این مورد را مورد بررسی قرار دهید، چرا که در حین جراحی و با ایجاد برش در قسمت لاویا ممکن است که کنترل خونریزی برای جنرال دشوار باشد اگر اطلاعات دقیقی در این زمینه در اختیار داشته باشد کنترل و جلوگیری از خونریزی شدید در حین جراحی ساده تر خواهد بود.

نکته پایانی

برای انجام جراحی لابیاپلاستی، مشاوره‌های بهترین جراح لابیاپلاستی را مد نظر قرار دهید. بررسی های دقیقی روی سلامت ناحیه تناسلی برای عالی بودن از تبخال تناسلی و زگیل تناسلی انجام می دهد همچنین آزمایشاتی برای آگاهی از وضعیت کلیه و دستگاه ادراری شما تجویز می‌کند. اطمینان از اینکه شما به عفونت ادرار و یا واژن مبتلا نیستید کمک می کند که شرایط ایده آل تر و آرام تری برای انجام جراحی ایجاد شود. اگر بیماری خاصی دارید و یا داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنید حتما به ایشان اطلاع دهید تا مشکلی در حین جراحی و بعد از آن ایجاد نشود کلیه توصیه ها و مشاوره هایی که ایشان به شما ارائه می‌کند را به خوبی یادداشت و برای انجام آن دقت نمایید.

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ مدارک تخصصی نازایی از موسسه رویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *